• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Штам COVID-19 "Дельта" йде з РФ і ОРДЛО: в НАНУ дали невтішний прогноз

В Україні очікується спалах штаму коронавірусу "Дельта" "індійський" штам), який істотно заразніший за початковий COVID-19. Однією з причин цього можуть стати низька вакцинація, а також вільне сполучення з Росією і окупованими територіями Донбасу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в огляді Національної Академії Наук України, передає "ДС".

"Останніми тижнями триває зменшення всіх епідемічних показників у всіх регіонах України… Кількість нових виявлень становить у середньому 736 випадків на день, а кількість летальних – 41 випадок на день… Тижневе зниження числа нових госпіталізацій сповільнилося до 18,2% проти зниження на 29,7% тиждень тому", — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що, незважаючи на позитивну динаміку, стурбованість викликає швидке поширення штаму «Дельта» в європейських країнах. У країнах, де цей штам вже став домінантним (Великобританія, Росія, Португалія), спостерігається швидке погіршення епідемічної динаміки.

"Через низький рівень вакцинації населення в Україні та велику міграцію з РФ штам «Дельта» може розповсюдитися в Україні швидше, ніж у західних сусідів, та мати тяжчі наслідки. За уточненими даними, частка штаму «Дельта» у Росії вже становить близько 72%", — сказано в повідомленні.

Крім того, посилюються ризики спалаху коронавірусної інфекції в східних областях України через рішення Кабінету міністрів про полегшення перетину лінії розмежування для жителів окупованих територій Донбасу.

Як повідомляла "ДС", 23 червня пройде засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому буде розглянута ситуація з поширенням штаму коронавірусу "Дельта".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua