• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Штраф за відсутність маски у транспорті та приміщеннях виписуватимуть на місці, - Степанов

Реклама на dsnews.ua

В Україні можуть запровадити штраф за перебування у громадських спорудах і транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту — медичних масок на обличчі

Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов, інформує "ДС".

"Законопроєкт передбачатиме конкретний штраф за неносіння масок від 170 до 255 гривень. Причому протокол про штраф складатимуть одразу на місці, а не так, як було раніше, коли складали протокол, передавали його в суд, а суд потім вирішував накладати штраф чи ні. Через це у нас менш як 5 відсотків застосовані штрафні санкції як до громадян, так і для організацій", — сказав Степанов.

Він зазначив, що наразі це буде такий самий механізм, як і при порушенні правил дорожнього руху. Штраф можуть накладати працівники Нацполіції, епідемічного контролю, органів місцевого самоврядування.

"Я дуже вдячний народним депутатам, що вони підтримали цей законопроєкт, і зараз розраховую на його ухвалення в сесійній залі Верховної Ради. Нам це необхідно", — додав міністр.

Про можливі зловживання у разі виявленого порушення Степанов нічого не сказав.

Як повідомлялося, Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту ухвалити за основу та в цілому урядовий законопроєкт, який пропонує запровадити штрафи за перебування у громадських спорудах і транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту.

Як писала "ДС", в Україні станом на 5 листопада лабораторно підтверджено 430 467 випадків COVID-19, з них за добу — 9 850. Кількість померлих зросла до 7924.

    Реклама на dsnews.ua