• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Силовики ліквідували на Херсонщині агентурну мережу російських спецслужб (ФОТО)

Служба безпеки України ліквідувала агентурну мережу ФСБ Російської Федерації в Херсонській області

Служба безпеки України ліквідувала агентурну мережу ФСБ
Служба безпеки України ліквідувала агентурну мережу ФСБ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ, передає "ДС".

"Організатором мережі був колишній співробітник регіонального управління СБУ. Він звільнився зі служби у 2014 році і під час виїзду до Російської Федерації був завербований співробітниками ФСБ РФ", — кажуть у відомстві.

Підозрюваний створив розгалужену агентурно-інформаторську мережу, до якої залучив широке коло посадовців. Серед них — співробітник СБУ, працівник місцевої прокуратури, поліцейський, посадовець ДСНС і колишній посадовець облдержадміністрації.

Резидент та його агент, співробітник СБУ, затримані
Резидент та його агент, співробітник СБУ, затримані

"СБУ відомий також московський куратор мережі. Це кадровий офіцер ФСБ РФ Віталій Король, який спеціалізується на Україні. У 2015-2016 роках він перебував на окупованій частині Донецької області у складі ротаційної оперативної групи ФСБ за позивним "Мангуст"", — додають у Службі.

СБУ задокументувала численні факти збору та передачі інформації через заздалегідь відпрацьовані ФСБ закриті канали електронного зв’язку. Російську спецслужбу цікавила інформація з обмеженим доступом, яка стосувалася діяльності та особового складу регіонального управління СБУ, регіональних правоохоронних структур, військових підрозділів та органів місцевого самоврядування.

За передану інформацію резидент отримував щомісячну грошову винагороду.

Затриманий створив розгалужену агентурно-інформаторську мережу
Затриманий створив розгалужену агентурно-інформаторську мережу

Під час обшуків силовики вилучили комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з представниками ФСБ, російську символіку, а також значні суми грошей в іноземній валюті (долари США, євро та російські рублі).

Наразі резидент та його агент, співробітник СБУ, затримані. Їм оголосили підозру за ч. 2 ст. 28 і ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Як писала "ДС", контррозвідники СБУ в Харківській області затримали колишнього депутата так званих парламентів самопроголошених "республік" Донбасу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua