• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Сімейним лікарям, попри обіцянки Степанова, не підвищили зарплати

Реклама на dsnews.ua

Зарплати сімейним лікарям з 30 жовтня не збільшили і поки не збільшать надалі, незважаючи на заяви глави МОЗ Максима Степанова. Подібне збільшення не було погоджено з Міністерством фінансів

Про це LB.ua повідомили у пресслужбі Мінфіну, передає "ДС".

Видання нагадує, що на брифінгу 30 жовтня Степанов заявив, що уряд "прийняв досить важливу постанову, яка стосується внесення змін до Програми медичних гарантій. Зокрема, ми збільшили капітаційну ставку для сімейних лікарів. Це ставка, яку платить держава сімейному лікареві за кожну укладену декларацію з пацієнтом. Раніше вона становила 600,48 грн, а тепер складе 651,60 грн на рік ".

Однак на сайті уряду постанова не з'явилося. Як вдалося з'ясувати журналістам, її прийняли з доопрацюванням, після чого Міністерство охорони здоров'я направило до Мінфіну інформаційний запит про узгодження змін до постанови КМУ №65.

У відповідь на запит видання Мінфін зазначив: "Міністерством охорони здоров'я надано пропозицію щодо підвищення тарифів на первинну медичну допомогу (капітаційну ставку) без реальних джерел покриття додаткових витрат. Тому Мінфін запропонував комплексно проаналізувати реалізацію програми медичних гарантій до кінця року по забезпеченості видатків за всіма пакетами медичних послуг, в тому числі щодо реалізації пакетів медичних послуг з надання медичної допомоги з COVID-19".

"Мінфін повернеться до розгляду даного питання після здійснення МОЗ комплексного аналізу та надання пропозицій щодо реальних джерел покриття додаткових витрат", — йдеться у відповіді на запит.

Відповідно, в листопаді капітаційна ставка для сімейних лікарів поки залишається незмінною. Якщо Мінфін погоджує запропоновані Міністерством охорони здоров'я зміни, то виплати за листопад будуть перераховані.

    Реклама на dsnews.ua