• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

"Ситуація надзвичайна": Україна попросила США терміново дати вакцину від COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов закликав США надати Україні вакцину від коронавірусу в пріоритетному порядку

Про це йшлося під час телефонних переговорів Степанова з тимчасовим повіреним у справах США Христиною Куїнн, передає "ДС" з посиланням на прес-службу МОЗ.

"(Степанов) звернувся з проханням розглянути Україну як потенційного пріоритетного кандидата на отримання вакцин в "режимі тестування та використання у надзвичайних ситуаціях", адже Україна знаходиться у надскладних умовах через російську агресію", — йдеться в повідомленні.

Степанов зазначив, що в найближчі два тижні українська сторона підпише договору про постачання вакцини проти COVID-19 з деякими компаніями-виробниками.

"Проте, це не гарантує отримання Україною вакцин у найближчі місяці, адже перша вироблена партія вакцин буде закривати потреби GAVI COVAX", — підкреслив глава МОЗ.

Крістіна Квін, зі свого боку, запевнила, що вона і її команда зроблять все можливе, щоб Україна отримала вакцини проти COVID-19 в найкоротші терміни. Крім того, вона зазначила, що їх команда допоможе Міністерству охорони здоровʼя розробити алгоритм і розробити план дій з логістики та планів вакцинації.

"Ми підтримуємо офіційну позицію МОЗ України щодо відмови від використання російської вакцини, яка не пройшла всі фази клінічних випробувань. Окрім того, вже сьогодні ми проведемо нараду з урядом США щодо постачання вакцини в Україну, де обговоримо терміни та об’єми поставки", — зазначила Квін .

Як повідомляла "ДС", в Центрі громадського здоровʼя при Міністерстві охорони здоровʼя заявили, що в Україні вакцинація від коронавірусу буде проходити в три етапи.

    Реклама на dsnews.ua