• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Ситуація напружена: в Луцьку через брак місць в лікарнях пацієнтів з COVID-19 буде приймати пологовий будинок

Реклама на dsnews.ua

Депутати Луцької міської ради проголосували за відкриття лікарні для лікування пацієнтів з коронавірусом в пологовому будинку через брак місць в інших лікарнях міста

Про це йдеться в повідомленні телеканалу «Перший» з сесії міськради, передає "ДС".

У Луцьку суттєво погіршилася ситуація з коронавірусом, а вільних місць в лікарнях вистачить на кілька днів. Додатковий пункт для лікування інфікованих хотіли відкрити на початку карантину в корпусі обласної лікарні, але відмовилися через її близькості до пологового будинку.

Відзначається, що директор пологового будинку погодився з рішенням міськради, однак частина персоналу виступила проти.

«Ситуація критична. У Луцьку усього дві комунальні установи — Луцька міська клінічна лікарня та пологовий будинок. Міська лікарня з початку карантину працює в ургентному порядку, вона надає допомогу після ДТП, при інфарктах, інсультах. Там не можна розмістити госпіталь», — пояснив начальник міського управління з охорони здоров'я Володимир Лотвінов.

За його словами, хворих прийматимуть в одному з корпусів пологового будинку, який ніяк не з'єднаний з іншими і має окремий заїзд. Таким чином породіллі і новонароджені контактувати з інфікованими коронавірусом не будуть, запевнив Лотвінов.

За словами міністра охорони здоров'я, в Україні вже зайнято більше половини місць в лікарнях, призначених для хворих коронавірусом. У Києві вільні менше половини ліжок, а в регіонах ситуація ще більш напружена.

«Зараз по Україні введено в дію 35 150 ліжок. Загальна кількість ліжок, які ми можемо ввести для лікування коронавірусу — 52 000. Ми можемо скільки завгодно вводити ліжок, але нам може не вистачати лікарів. Саме тому ми наполягаємо на жорсткому дотриманні правил карантину», — сказав Максим Степанов в ефірі каналу« Україна 24».

Нагадаємо, Харківська ОДА звернулася до Міністерства охорони здоров'я з проханням дозволити лікувати пацієнтів з COVID-19 на дому.

    Реклама на dsnews.ua