• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Сивохо передасть до Мінреінтеграції свої напрацювання щодо "безболісної реінтеграції" ОРДЛО

Зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт про колабораціонізм може сильно нашкодити процесу реінтеграції окремих районів Донбасу в Україну

Сергій Сивохо
Сергій Сивохо
Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" лідер "Національної платформи примирення і єдності" Сергій Сивохо, передає "ДС".

"Я вважаю, що всі ці закони про колабораціонізм — це дуже шкідлива штука, на тлі заяв президента про те, що ми боремося за серця і за уми людей по той бік лінії зіткнення. Ми насилу добилися, щоби норму про колаборантів виключили із законопроєкту про державну політику перехідного періоду", — сказав він.

"До речі, сьогодні (10 березня, — "ДС") у нас пройшла ще одна зустріч у рамках експертно-дискусійного майданчика, на якій ми вже підготували конкретні зміни і доповнення до цього проєкту. Днями ми плануємо передати їх Мінреінтеграції. Основна думка, яку ми хочемо донести, — реінтеграція повинна проходити безболісно для жителів поки непідконтрольних територій", — додав Сивохо.

Нагадаємо, що 12 березня 2020 року з ініціативи Сивоха в Києві офіційно презентували Національну платформу примирення і єдності. Однак заходу завадили активісти, які спочатку заблокували вхід на презентацію, скандували "Ганьба!", а після повалили Сергія Сивоха на підлогу зі словами "Все, до побачення, ти продовжуєш просто обманювати, пішов звідси".

"Деяким мир не потрібен. Вони хочуть війни. Бо війна — це бізнес і великі гроші. Вони зірвали презентацію, але не зупинять наш рух до миру. Ми продовжуємо нашу роботу і наш діалог", — відреагував на це Сивохо відразу після інциденту.

Відзначимо, що напередодні презентації тодашній радник секретаря РНБО назвав війну на Донбасі "внутрішнім конфліктом". Власне, цей вислів і спровокував агресію активістів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua