• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Славська ОТГ: розвиток туризму означає поліпшення для місцевих жителів

Славська ОТГ, яка була створена в 2017 році, є відносно невеликою — там проживає 3500 осіб. Однак щороку ця місцевість привертає близько 800 000 туристів

Славське
Славське
Реклама на dsnews.ua

Та це й не дивно, з огляду на історію створення цього курорту. Справа в тому, що туристичний бізнес в Славському почали вихідці з Австрії підприємці Ґредлі (Grödl), які в XIX столітті побудували тут перші готелі та кліматотерапевтичні станцію.

У 1930-х роках потік любителів катання на лижах у Славському став таким великим, що на вихідних в цьому напрямку пускали додаткові поїзди — їх називали «лижі-бридж». Для лиж в поїздах влаштовувалися окремі відсіки.

Але піку туристичного розвитку Славське досягло в 1970-х -1980- х роках, коли було побудовано більше 10 підйомників і заснували спортивні гірськолижні школи. Сьогодні активно працюють залишилося тільки шість підйомників, і місцева громада на чолі з головою ОТГ, активно працює над розвитком і відновленням туристичної інфраструктури.

Підйомники в Славському
Підйомники в Славському

Правда, після розвалу Радянського Союзу місцевий туризм втратив ті масштаби, які мав в свої «золоті роки». Довелося відновлювати все мало не з нуля. Місцеві жителі зізнаються, що давалося це важко. І якщо з туристичною сферою справи йшли швидше, то для самих жителів робилося трохи, як і в багатьох інших українських селах. Але в 2017 році децентралізація дала Славське ОТГ можливість проявити себе. І результати місцеві жителі, як і туристи, відчули вже через рік.

«Тільки в 2018 році ми провели поточний ремонт восьми комунальних доріг в різних селах ОТГ. Також одним з величезних проєктів, які вдалося втілити Славської громаді в 2018 році, є будівництво підпірної стінки в селищі Славське. Ця споруда в центрі селища стало не тільки окрасою центральної частини села, а й убезпечило місцевість від затоплень. Для її будівництва з бюджету Славського ОТГ було виділено понад 4 мільйонів гривень», — розповіли в ОТГ.

Подбали тут не тільки про дороги, а й про велодоріжки, про вуличне освітлення як в самому Славському, так і в навколишніх селах. Дбають і про розвиток освіти — 8 шкіл, один дитсадок і одна музична школа, 8 бібліотек і народних домів знаходяться на утриманні Славської селищної ради. Також реформували місцеву лікарню.

І хоча на початку, за словами голови ОТГ Володимира Біжи, були певні складнощі зі сплатою податків людьми від підприємницької діяльності — люди просто здавали садиби або кімнати неофіційно — то за три роки ситуація суттєво покращилася. На думку місцевої влади річ у тому, що люди побачили, що їхні гроші дійсно йдуть на розвиток їх же добробут. Тому рівень довіри виріс.

Така динаміка розвитку, до слова, приваблює не тільки туристів, які з кожним роком набувають все більш комфортні умови відпочинку, але і інвесторів, які бачать цей напрямок досить перспективним.

Славське приваблює не тільки туристів
Славське приваблює не тільки туристів

Володимир Бега впевнений — хоча рішення про залучення інвесторів далося місцевій громаді непросто, адже були певні побоювання щодо збереження автентичності та природних ресурсів цього села, його все ж втілюють. А все тому, що злагоджена робота місцевої влади, жителів села та потенційних інвесторів довела — при розумному комплексному підході до розвитку курорту у виграші залишаться всі. Туристи отримають курорт світового рівня, місцеві жителі — розширення власного бізнесу та прибутку в бюджет громади, а інвестор — команду однодумців в особі місцевої громади. Це буде ситуація, в якій переможуть все.

І ця історія типова для багатьох курортних селищ. А це означає, що у Славська є всі можливості вийти на аналогічний рівень, створивши не просто курорт європейського рівня для туристів, а й підняти комфорт життя людей в селі до того ж рівня.

    Реклама на dsnews.ua