• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Слуга" запропонував купувати російську вакцину від COVID-19 через посередників в Європі

Реклама на dsnews.ua

Україна на законодавчому рівні заборонила торгівлю з країною-агресором, в тому числі медичними препаратами, і російську вакцину від коронавірусу Україна може придбати тільки через посередників

Про це заявив народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Я погоджуюсь з міністром (главою МОЗ Максимом Степановим – ред.), який сказав, що ми повинні спиратися на те, що буде рекомендовано ВООЗ. Якщо буде будь-яка вакцина – японська, ізраїльська, якась інша – ми повинні будемо в першу чергу думати про здоров’я українських громадян", — заявив "слуга".

Нардеп заявив, що Україна безпосередньо не може купувати вакцину у Росії, "тому що у нас є зараз закон про торгівлю з державою-агресором, тобто ми не можемо зараз переступити через норму закону".

"Я думаю, європейці нам будуть з радістю в цьому допомагати і перевіряти якість вакцин, які будуть з будь-яких країн походження. Європейці, або будь-яка країна в цьому випадку можуть бути посередником", — сказав Качура.

Нардеп уточнив, що поки не сертифікована жодна вакцина.

Як повідомляла "ДС", президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна має намір дочекатися європейської вакцини від коронавірусу, незважаючи на заяву президента РФ Володимира Путіна про готовність надати Києву російську.

В Офісі президента заявили, що Україна може отримати вакцину від COVID-19 трьома шляхами : через механізм COVAX, завдяки виробництву відповідних препаратів на своїх потужностях, якщо країни Євросоюзу будуть продавати їй свої надлишки отриманих вакцин.

Відомий кардіохірург Борис Тодуров заявив, що російська вакцина від коронавірусу вже надходить до України і деякі вже зробили щеплення, незважаючи на відсутність повного циклу випробувань і сертифікації.

Міністр охорони здоровʼя Максим Степанов заявив, що Україна може закупити вакцину від коронавірусу російського виробництва в разі, якщо вона пройде сертифікацію Всесвітньої організації охорони здоровʼя.

    Реклама на dsnews.ua