• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Соціологи розповіли, що змінилося у рівні довіри українців до політиків

Жоден з українських політиків або діячів наразі не має позитивного балансу довіри, і ця тенденція спостерігається від початку року

Жоден з українських політиків не має позитивного балансу довіри
Жоден з українських політиків не має позитивного балансу довіри
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті за результатами всеукраїнського соціологічного дослідження "Соціально-політичні настрої українців. Жовтень", презентованого 5 листопада, передає "ДС".

Дослідження проводила компанія "Нью Імідж Маркетинг Груп" на замовлення Українського інституту майбутнього.

За даними соціологів, президенту Володимиру Зеленському повністю довіряють 14% респондентів, скоріше довіряють — 17%. Скоріше не довіряють — 17%, повністю не довіряють — 49%. Ще 3% не визначилися.

Ексспікеру Верховної Ради Дмитру Разумкову так само повністю довіряють 14% респондентів, скоріше довіряють — 17%. Скоріше не довіряють — 16%, повністю не довіряють — 34%. Варіант "важко відповісти" обрали 19%.

"У жовтні дещо змінилася ієрархія лідерів балансу довіри: вперше порівняно кращий баланс серед усіх політиків має Дмитро Разумков: -19%, що удвічі краще за баланс довіри до Володимира Зеленського, який усі попередні місяці утримував перше місце за різницею довіри-недовіри громадян. За жовтень його показник майже повернувся до лютневої позначки", — кажуть автори дослідження.

Чинного президента за балансом довіри випереджає також Ігор Смешко з -30%.

Таким чином, Володимир Зеленський ділить умовне третє місце за балансом довіри з Євгеном Мураєвим: у обох -35%. 

Молодші респонденти традиційно демонструють найвищий рівень довіри до Зеленського (45%) порівняно до інших вікових груп. Серед старшого покоління довіряють президенту лише 27%. 

Донбас залишається для президента найгіршим макрорегіоном за довірою – лише 12% мешканців йому довіряють, 88% — не довіряють.  

"Жоден з українських політиків або діячів наразі не має позитивного балансу довіри, і ця тенденція повторюється кожного місяця від часу першого дослідження в лютому", — підсумовують автори опитування. 

Дослідження проводилося 23 жовтня – 2 листопада методом опитування face-to-face за структурованою інтерактивною анкетою. У ньому взяли участь 2400 респондентів. У цілому, вибірка репрезентує доросле населення України. Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua