• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Соцопитування: майже половина українців не знають, де знаходиться Бабин Яр

Лише 55% українців можуть відповісти на питання, де знаходиться Бабин Яр

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. І. Кучеріва, інформує "ДС".

Лише 55% опитаних знають, що Бабин Яр знаходиться в Києві. 18% респондентів назвали інше місто, ще 26% зізналися, що їм невідомо його місцезнаходження.

Точними були жителі центральних областей (68%). Близько третини опитаних в західних, південних областях та на Донбасі не змогли дати відповіді.

Також опитування показало, що 37,5% опитаних вважають Бабин Яр місцем пам'яті жертв нацистського режиму, людей всіх національностей (євреїв, українців, росіян, циган), ще 27% схиляються до думки, що це місце пам'яті українських євреїв — жертв Голокосту, влаштованого нацистським режимом. Для 14% респондентів Бабин Яр — місце пам'яті жертв тоталітарних режимів, і нацистського, і радянського, а 11% називають урочище місцем пам'яті жертв нацистського режиму — радянських громадян різних національностей. Не визначилися з відповіддю близько 9% опитаних.

Варто також відзначити, що 48% опитаних виступають проти участі росіян у фінансуванні заходів і інститутів історичної пам'яті і культури (музеїв, меморіалів) в Україні, 43% — виступають за, і 8% — не визначились. У цьому питанні помітний чіткі відмінності між макрорегіонами: в західних і центральних областях переважає негативне ставлення (65% і 51% відповідно), в східних, південних і на Донбасі — переважає позитивне ставлення (56%, 57% і 63% відповідно).

При цьому переважна більшість українців (86%) в цілому не проти участі іноземців у фінансуванні заходів і інститутів історичної пам'яті і культури в Україні.

Опитування проводилося 1-7 червня у всіх регіонах України за винятком окупованих територій. Всього було опитано 2 003 повнолітніх респондентів методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua