• USD 38
  • EUR 41.2
  • GBP 48.1
Спецпроєкти

Рада церков закликала не узаконювати одностатеві шлюби

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій назвала неприпустимим зміни в законодавства щодо узаконення одностатевих партнерств

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві Всеукраїнської ради церков в зв'язку з рішенням Європейского суду з прав людини у справі "Маймулахін і Марків проти України", повідомляє "ДС".

"Важливо пам’ятати, що рішення ЄСПЛ не можуть слугувати підставою для зміни конституційних засад країни. Ні Європейський суд, ні Рада Європи загалом не мають повноважень змінювати законодавство жодної держави. Хоча згадане рішення ЄСПЛ є обов'язковими для виконання в частині виплати фінансових компенсацій, воно не зобовʼязує Україну змінювати законодавство, всупереч існуючій Конституції", — зазначають в Раді церков.

В Раді церков зазначили, що "міжнародні інституції та іноземні партнери, використовуючи вразливість та складну ситуацію в нашій країні, можуть намагатися змушувати Україну до законодавчих змін, щоб відмовитися від своїх сімейних засад".

"Ініціативи щодо зрівняння одностатевих співмешкань із сімʼєю (формальне узаконення так званих одностатевих партнерств, фактичне прирівняння їх до шлюбу та надання їм права усиновлення) є надзвичайно небезпечними під час нинішньої демографічної кризи в Україні, яка катастрофічно загострюється в умовах триваючої війни", — зазначили релігійні діячі.

"Закликаємо Президента, Кабінет Міністрів та Верховну Раду України не ухвалювати жодних законодавчих змін, спрямованих на надання статусу сімей одностатевим співмешканням (формальне узаконення так званих одностатевих партнерств)", — зазначили в Раді церков.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua