• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Спалах коронавірусу стався в СІЗО Сімферополя, де знаходяться українські політвʼязні

У СІЗО міста Сімферополя в тимчасово окупованому Криму, де незаконно утримуються українські політв’язні, стався спалах коронавірусної інфекції

Реклама на dsnews.ua

Про це стало відомо з моніторингу ЗМІ, на який посилається уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, інформує "ДС".

"Від початку пандемії COVID-19 систематично вимагаю від країни-окупанта забезпечити засобами індивідуального захисту наших співгромадян у місцях позбавлення волі. Втім звернення залишаються без відповідного реагування. Крім того, від адвокатів постійно отримую інформацію про ненадання медичної допомоги, вилучення ліків та ігнорування скарг українських політв’язнів на стан здоров’я. Вищевказані дії є грубим порушенням пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і соціальною радами ООН", — написала вона у себе в Facebook.

Денісова звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою надати відповідне медико-санітарне забезпечення з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоровʼя і Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням, а також фахову лікарську допомогу, відповідно до положень Мінімальних стандартних правил поводження з вʼязнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН, і Федерального закону РФ від 21.11.2011 № 323-ФЗ.

"Згідно з Четвертою Женевською конвенцією, Російська Федерація як держава-окупант несе відповідальність за забезпечення і дотримання прав громадян, які проживають на тимчасово окупованій території Криму. Вкотре звертаю увагу, що підтримка наших співгромадян з боку міжнародної спільноти та посилення тиску на країну-окупанта є вкрай важливими задля звільнення всіх українських політвʼязнів", — додала омбудсмен.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua