• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Спонсор Саакашвілі причетний до перевороту в "ЛНР", - Тимчук

Реклама на dsnews.ua
Боротьба за контроль над підприємствами в "ЛНР" між збіглим олігархом Сергієм Курченком і екс-ватажком "республіки" призвела до перевороту в Луганську

Про це йдеться в повідомленні групи "Інформаційне опір", передає "ДС".

За її даними, у власності Курченко перебував підприємство "Компанія "Газ-Альянс", яка зареєстрована в Росії. Саме на це підприємство урядом РФ покладено завдання постачання сировини, матеріалів і обладнання філії ЗАТ "Внешторгсервис" (р. Цхінвалі, окупована Південна Осетія).

З 1 березня 2017 року зазначена компанія здійснює "зовнішнє управління" захопленими українськими підприємствами і реалізує продукцію за межами ОРДЛО. Всього під управлінням "Внешторгсервис" знаходиться 11 підприємств на окупованій території.

"За "схемою" Сергія Курченко, ТОВ "Компанія "Газ-Альянс" "перетворює" українське вугілля в російський і доставляє його російським і закордонним споживачам. Наприклад, тільки по одному такому контрактом з польською компанією "Dolomit-oil Sp.z o.o. з вересня до кінця цього року буде поставлено 10 тисяч тонн українського антрациту марки АКО.

За іншими контрактами налагоджені поставки українського антрациту марки АМ морським шляхом (через порти Азовського моря) в Румунію, через логістику портів Азовського моря - постачання антрациту марок АС і АКО в Туреччину", - повідомив керівник "Інформаційного опору" Дмитро Тимчук.

Однак таку діяльність Курченко не зміг би здійснювати без впливових покровителів у Москві.

В ІС відзначають, що його кураторами є представники керівного складу ФСБ РФ. Саме до них він звертався, коли дізнався, що Плотницький "обклав даниною" товари, вироблені підприємствами ЗАТ "Внешторгсервис", які без митного оформлення вивозилися з території "ЛНР". Частка прибутку Теслярської від реалізації товарів Курченко становила до 50% вартості. Складність ситуації полягала в тому, що сам Плотницький мав "дах" - ГРУ ГШ ЗС РФ, що дозволяло йому успішно керувати місцевим бізнесом", - зазначив Дмитро Тимчук.

Отже, саме зіткнення інтересів Курченко і Теслярської, (а фактично ФСБ і ГРУ ГШ ЗС РФ) призвели до конфлікту з участю Ігоря Корнета.

"З метою зміни ситуації і обмеження фінансових амбіцій Теслярської, Курченко звернувся до своїм кураторам з ФСБ РФ, яким було дано вказівку підконтрольному керівнику "МВС ЛНР" Корнет з'ясувати реальну ситуацію і роль Теслярської в контрабандному потоці товарів з території ОРЛО. Командою Корнета було розпочато збір даних, у т. ч. з використанням наявних контактів "прокуратурі ЛНР", з допомогою якої Плотницький тиснув на підприємців", - йдеться в повідомленні.

Такі дії, зазначають в групі, не залишилися непоміченими Теслярським і спонукали його прийняти заходи по дискредитації і звільнення Корнета з займаної посади. "Це питання було погоджено з Москвою, зокрема з ГРУ ГШ, і ніякої несподіванки в цьому не було", - додав керівник "ІС".

Тому у протистоянні двох силових структур Росії на окупованому Донбасі, "перемогу" здобули ФСБ і Курченко, який успішно продовжує свій бізнес.

Нагадаємо, ГПУ встановила, ніби наближений до Саакашвілі громадянин України, а саме Северион Дангадзе за погодженням з Саакашвілі звернувся через довірену особу до Сергію Курченко, який переховується в Москві, з пропозицією фінансування акцій Саакашвілі.

Також генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Саакашвілі отримав від Курченко півмільйона доларів.

    Реклама на dsnews.ua