• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Справа Шеремета: відео "єдиного доказу причетності Кузьменко" показали в суді

На засіданні Шевченківського районного суду у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета продемонстрували відео, яке є "єдиним доказом причетності Юлії Кузьменко" до злочину

Реклама на dsnews.ua

Головуюча суддя Оксана Голуб після перегляду відео оголосила про продовження розгляду справи 15 листопада, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Наступне засідання — о 11:00 15 листопада", — сказала Голуб.

Під час засідання у вівторок суд досліджував відеозапис з засідання кваліфікаційної комісії Мін'юсту від 31 серпня 2020 року, на якому двоє судових експертів Юрій Ірхін і Андрій Семенець були притягнуті до відповідальності за їх портретно-психологічну експертизу, яка містилася в матеріалах справи про вбивство Шеремета. За словами адвоката Кузьменко Тараса Беспалого, ця експертиза була "єдиним доказом причетності Кузьменко Юлії до вбивства Павла Шеремета".

Безпалий після дослідження цього відеозапису уточнив, що під час засідання цієї комісії, серед іншого, жоден з двох експертів не сказав, які саме психологічні ознаки під час експертизи були порівняні.

Сама Кузьменко зазначила, що Ірхін тоді повідомив, що методика, за якою проводилася ця експертиза, перебувала в розробці, яка почалася на початку 2019 року.

"Можу стверджувати, що якщо розробка (цієї методики — ред.) почалася у 2019 році, то це лише перший рік, і ще навіть ніяких результатів, навіть проміжних, апріорі немає, не могла мати ця НДР (науково-дослідна робота — ред.). Тобто — там ще (має бути — ред.) визначено, зокрема, які аспекти досліджуватимуться, (яка буде — ред.) методологія, тощо", — зазначила вона.

У той же час прокурор повідомив, що більш детально свою думку з цього приводу він висловить пізніше, після дослідження інших матеріалів, наданих захистом.

Як повідомляла "ДС", 4 серпня Шевченківський районний суд Києва змінив запобіжний захід Юлії Кузьменко на нічний домашній арешт.

Через кілька днів Юлія Кузьменко вперше майже за два роки вийшла на роботу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua