• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Справа Шеремета: з Дугарь зняли електронний браслет

Реклама на dsnews.ua

За рішенням Київського апеляційного суду з підозрюваної у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Яни Дугарь зняли електронний браслет та дозволили їй пересуватися у межах України

Про це заявив її адвокат, передає "ДС" з посиланням на Громадське радіо.

Дугарь та її адвокати частково вдоволені рішенням суду, адже захід пом’якшили, проте заявили, що будуть й надалі доводити непричетність Дугарь до справи.

Як повідомлялось, 25 травня Печерський райсуд Києва змінив запобіжний захід для підозрюваної у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, волонтерки та військової медсестри Яни Дугарь із нічного домашнього арешту на заставу в 168 тисяч гривень. Тоді її допомогли зібрати небайдужі.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року слідчі повідомили, що у справі про вбивство Павла Шеремета підозрюють щонайменше трьох людей: медсестру одного з парашутно-десантних батальйонів Яну Дугарь, лікаря та волонтера Юлію Кузьменко, музиканта і добровольця Андрія Антоненка. Всім їм було оголошено про підозру. Також у справі фігурують добровольці Владислав та Інна Грищенко, однак на цей час вони є підозрюваними у справі про організацію замаху на бізнесмена у Косові Івано-Франківської області.

За версією правоохоронців, за результатами проведених експертиз, закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, а допомагав їй — Антоненко. Також слідство вважало основним мотивом вбивства журналіста Павла Шеремета дестабілізацію соціально-політичної ситуації в країні.

У тексті підозри, врученого затриманим у справі Шеремета, в описі мотиву сказано, що Антоненко ("Riffmaster"), "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи велич арійської раси, поділ суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди обʼєктом уваги громадськості", вирішив створити організовану групу для вбивства журналіста Павла Шеремета. Також там сказано, що, "здійснюючи свій злочинний задум, Антонекко залучив Юлію Кузьменко і Яну Дугарь, які мали "аналогічні з ним погляди й наміри".

Редакція інтернет-видання "Українська правда", в якому працював журналіст Павло Шеремет, засумнівалася в достовірності висновків слідства щодо мотивів його вбивства.

Антоненко і Кузменко досі перебувають під вартою.

Сьогодні Київський апеляційний суд залишив без зміни запобіжний захід Андрію Антоненку.

    Реклама на dsnews.ua