• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.7
Спецпроєкти

Справа таємної в'язниці "Ізоляція" в Донецьку: Україна знає підозрюваних в катуванні (ФОТО)

Україна підозрює щонайменше п'ятьох осіб в катуванні полонених і затриманих на території так званої підпільної в'язниці "Ізоляція" у Донецьку

Підпільна в'язниця "Ізоляція" у Донецьку
Підпільна в'язниця "Ізоляція" у Донецьку
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив начальник управління Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту ОГПУ Андрій Лещенко, інформує "ДС".

"На цей час є 5 осіб, які вчинили ті чи інші злочини, але це не свідчить, що правоохоронні органи знають про злочин тільки цих п'яти осіб. Ні. В цілому їх близько 50. Найближчим часом, сподіваємося, що будуть певні процесуальні рішення по цій кримінальній справі. Але це вже вирішувати безпосередньо процесуальному керівнику в конкретному кримінальному провадженні, чи достатньо доказів на цей час, для того, щоб пред'явити звинувачення тій чи іншій людині", — сказав він в ефірі Радіо Донбас.Реалії.

За словами Лещенка, окрім покарання на національному рівні, держава хоче притягнути до відповідальності злочинців і в міжнародних судах. Втім, там інша специфіка доведення події злочину. 

"Існує таке поняття "форма командної відповідальності", яка відсутня в нашому національному законодавстві. Що це означає? Якщо є людина, яка знає або дізналася потім, що стосовно полоненого або цивільного відбувалися якісь військові дії, але вона не припинила це чи не притягнула до відповідальності людей, які коїли ці злочини, то ця людина вважається співвиконавцем цього злочину. Це надає можливість Міжнародному кримінальному суду притягати до відповідальності людей, які фактично не коїли катувань, зґвалтувань чи вбивств, але знали про те, що такі події відбуваються на території, яка знаходиться під їхнім контролем чи їхньою відповідальністю", – пояснив представник Офісу генерального прокурора.

Нагадаємо, на днях у мережу потрапили фотографії концтабору бойовиків невизнаної "ДНР" у Донецьку "Ізоляція", який розташовано на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів.

    Реклама на dsnews.ua