• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Спроба підриву чи викрадення: у Львові біля могили агента НКВС Кузнєцова виявили підкоп (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Увечері 31 грудня мешканець Львова виявив підкоп біля могили агента НКВС розвідника Миколи Кузнєцова на Пагорбі слави

Про це пише місцеве видання Zaxid.net, передає "ДС".

За його інформацією, на місці працювали співробітники поліції та інших силових відомств.

"Підкоп виявили на клумбі позаду памʼятника на могилі Кузнєцова. Яму зверху було прикрито дошкою. Мета підкопу наразі незрозуміла, але, ймовірно, йдеться про спробу викрадення останків радянського агента або про підготовку до підриву могили", — зазначив сайт.

Правоохоронці, за даними Zaxid.net, обіцяли надати детальну інформацію 2 січня. Станом на ранок 1 січня підкоп засипаний, слідів втручання майже не помітно.

Нагадаємо, Микола Кузнецов – радянський диверсант-розвідник, агент НКВС, який загинув 8 березня 1944 року у селі Боратин Бродівського району. Посмертно йому присвоїли звання Героя Радянського Союзу. Ексгумацію останків спецагента НКВС провели в 1959 році. У 1960 році їх перепоховали на Пагорбі слави у Львові.

Родичі Кузнєцова з Росії хочуть перепоховати агента НКВС у Єкатеринбургу. Але 7 лютого 2020 року виконавчий комітет Львівської міської ради не погодив передачу останків агента НКВС Миколи Кузнєцова його родичам у Росію. Тоді ж мер Львова Андрій Садовий пропонував обміняти прах Кузнєцова на українських полонених у Росії.

Могилу Кузнєцова неодноразово розмальовували, а в березні 2019 року невідомі викрали з неї бронзовий барельєф.

    Реклама на dsnews.ua