• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

США подарують Україні холодильник для зберігання вакцини Pfizer

Сполучені Штати Америки планують надати Україні спеціальний холодильник для зберігання вакцини від коронавірусу Pfizer

Вакцинація
Вакцинація
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін у коментарі "Суспільному", передає "ДС".

За словами Квін, американська сторона вирішила допомогти Україні з транспортуванням вакцини Pfizer, яку вона отримає від глобального механізму COVAX. Ця вакцина вимагає зберігання при дуже низькій температурі.

"Тому ми допомагаємо з холодильниками і транспортуванням, а також стежимо за тим, щоби після прибуття вакцини на місце вона залишалася в безпеці", — розповіла вона.

Квін зазначила, що саме це дозволило Україні опинитися серед країн, які першими отримають COVID-вакцину від COVAX. Вона додала, що США продовжать співпрацю з Україною.

Вакцину від коронавірусу компанії Pfizer потрібно зберігати при температурі -70 градусів, а її транспортування повинне відбуватися за системою "холодного ланцюга": після прибуття в країну з вантажівки-рефрижератора вакцину доставлять до центру зберігання, звідки потім її в пакетах із сухим льодом будуть розвозити центрами вакцинації.

Нагадаємо, Україна досі не отримала жодної партії вакцини від коронавірусу. 30 грудня 2020 року МОЗ уклало контракт на поставку в максимально стислі терміни 1,9 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.

    Реклама на dsnews.ua