Стали відомі всі переможці премії "Герої спортивного року"

У Києві в понеділок, 9 березня, відбулася церемонія вручення щорічної премії "Герої спортивного року"

На звання кращого спортсмена 2019 року претендували борець Жан Беленюк (нардеп фракції "Слуга народу"), біатлоніст Дмитро Підручний та плавець Михайло Романчук, передає "ДС".

Перемогу здобув Беленюк, який став чемпіоном світу та Європи, а також виграв Європейські ігри в греко-римській боротьбі.

На звання найкращої спортсменки претендували дзюдоїстка Дар'я Білодід, легкоатлетка Ярослава Магучих, а також фехтувальниця Ольга Харлан. Приз дістався Білодід, яка торік стала чемпіонкою світу та Європи, а також завоювала "золото" Європейських ігор, повідомив УНІАН.

Найкращими тренерами року стали Світлана Кузнєцова і Геннадій Білодід - особисті наставники української дзюдоїстки.

Нагороду вручив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сенсацією року визнано виступ Дмитра Пидручного - український біатлоніст на етапі Кубка світу в Естерсунді сенсаційно виборов золоту медаль у гонці переслідування.

Інші номінації

Найкраща збірна України: чоловіча збірна України з фехтування на шпагах (Богдан Нікішин, Анатолій Герей, Ігор Рейзлін, Роман Свічкар).

Найкраща збірна з ігрових видів спорту: збірна України з футболу U-20. Перемога на чемпіонаті світу.

Олімпійська надія України: Ярослава Магучих. Срібло чемпіонату світу з легкої атлетики, світовий рекорд у стрибках у висоту серед спортсменів до 20 років.

Висхідна зірка: Олексій Середа. Четверте місце на ЧС зі стрибків у воду, наймолодший чемпіон Європи в історії - 13 років.

Сильні духом (паралімпійські види): Марина Піддубна. Дворазова чемпіонка світу з плавання серед спортсменів з порушенням зору (тотально незрячий). Разом з олімпійцями (неолімпійські види спорту) Олексій Бичков. Чемпіон світу з пауерліфтингу.