• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Стали відомі подробиці порятунку українських моряків біля берегів Туреччини

Українські моряки суховантажу Arvin подякували за свій порятунок екіпажу корабля берегової охорони, який попри вкрай складні погодні умови врятував їхні життя

Реклама на dsnews.ua

Українці зазначили, що члени екіпажу, які їх врятували, ризикували власним життям, інформує "ДС".

"Велике дякуємо вам від себе та від наших сімей за порятунок. За те, що ризикуючи власним життям, у небезпечних та нестерпних умовах, ви нас врятували", — звернулися моряки до своїх рятувальників, які відвідали їх у лікарні.

Зі свого боку командир екіпажу корабля Онур Астсубай розповів про деталі пошуково-рятувальної операції.

"Вам дуже пощастило, що наш човен берегової охорони знаходиться поруч. З метою захисту човна від негоди нас направили до Бартину. Тому ми змогли до вас оперативно дістатися. Великі буксири, довжина яких 40-50 метрів, сьогодні не вийшли в море. Довжина нашого кораблі 22 метри, і ми все ж таки пішли на це", — сказав Онур Астсубай, слова якого цитує Укрінформ.

Він розповів, що витягували людей з води, кидаючи їм рятувальне коло: моряки хапалися за нього, їх витягували таким чином, підтягуючи за руки. Рятувальники уточнили, що через високі хвилі кораблю доводилося маневрувати й витягнути одну людину вдавалося не одразу, а після 3-4 маневрів.

Як повідомляла "ДС", 17 січня в Чорному морі недалеко від узбережжя Туреччини зазнав аварії суховантажу Arvin. В Росморрічфлоті заявили, що судно належить українській компанії. Однак судно йшло під прапором Росії. За даними МЗС України, до складу екіпажу входило 10 українських громадян і два іноземці. В результаті катастрофи загинули дві особи.

    Реклама на dsnews.ua