• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

"Сталінський процес": Росія відкрила 18 фільтраційних таборів для українців, — США

Сполучені Штати виявили не менше 18 фільтраційних таборів, які організували російські окупнати для українців, яких депортують до Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила заступниця голови місії США при ОБСЄ Кортні Остріан, передає "ДС" з посиланням на The New York Times.

На сьогоднішній день виявлено не менше 18 місць фільтрації по обидва боки українсько-російського кордону.

За її словами, Москва швидше за все підготувала ці табори ще до того, як її сили вторглися в Україну.

Ці фільтраційні табори розташовані у школах, спортивних центрах та культурних установах у деяких частинах України та РФ.

Ті, хто виїхав з Росії після "фільтрації", повідомляли про допити, побиття і тортури людей, ймовірно пов'язаних з ЗСУ, а також про зникнення.

Після фільтраційних таборів українців направляють до міст по всій Росії — часто, згідно зі свідченнями, до регіонів поблизу Китаю чи Японії.

Остріан назвала фільтрацію "сталінським процесом", додавши, що вона була "останньою у довгій російській історії використання масової депортації та депопуляції у спробі підпорядкувати та контролювати людей".

Вона також процитувала інтерв'ю людей, які пройшли через фільтраційні табори, про те, як у них конфісковували паспорти і як деяких з них спонукали подати заяву на отримання російського громадянства.

Відзначимо, за даними віцепрем’єрки Ірини Верещук, станом на 20 червня Росія депортувала на свою територію близько 1 млн 200 тисяч українських громадян, з яких 240 тисяч дітей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua