• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Стало відомо, як запобігти повторному зараженню коронавірусом

Захист верхніх дихальних шляхів, очей, дистанція, ретельне провітрювання приміщень і мінімізація навантажень тривалий час після перенесення COVID-19 — є найважливішими методами запобігання повторного зараження коронавірусом

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, головний спеціаліст МОЗ з питань епідеміології Наталія Виноград, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

За її словами, повторне захворювання на COVID-19 може бути або новим зараженням, або реактивацией збудника першого випадку, який тривалий час зберігався в організмі в латентному стані.

Також Виноград наголосила, що повторні нові захворювання дуже часто відбуваються серед представників груп ризику, зокрема серед медиків, яким майже неможливо дотримуватися дистанції в якості запобіжного заходу.

"І в цьому плані оптимальним і найважливішим підходом є перш за все захист "вхідних воріт" для збудника. І це не тільки верхні дихальні шляхи, а й очі", — зазначила вона.

Наступними важливими запобіжників від інфікування є дистанція і ретельне провітрювання приміщення, особливо в закладах охорони здоров'я, уточнила епідеміолог.

"Це природне вентилювання шляхом відкриття двох вікон або дверей, розташованих навпроти", — пояснила Виноград.

Крім того, вона зазначила, що досить тривалий час після перенесення COVID-19 організм потребує мінімізації навантажень.

За словами фахівців, завдяки цьому організм зможе адаптуватися і вийти зі стану постхвороби, що значно посилить його можливість до опору проти нового зараження і зменшить ймовірність повторного захворювання.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua