• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Статистика неадекватна: Степанов нагрянув з перевіркою в лікарні Житомира

Реклама на dsnews.ua

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов без попередження відвідав міську лікарню Житомира №1, міської лікарні №2 ім. Павлусенка і обласну клінічну лікарню ім. Гербачевського

Ці лікарні приймають хворих COVID-19, зазначив глав МОЗ у своєму Facebook, передає "ДС".

За його словами, ситуація в перших двох лікарнях з госпіталізацією, ліжками, забезпеченням киснем і ліками хороша, у медиків немає затримок по виплаті надбавок.

В Житомирській обласній лікарні ситуація набагато гірша, зазначив Степанов.

Під лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою цей заклад було відведено ще 6 листопада, проте договір з Національною службою здоровʼя у них досі не підписаний. У той же час там вже приймають хворих на COVID-19.

"Щодо інфекційного контролю у цій лікарні — ситуація жахлива, адже його немає. Крім того, як мені стало відомо після розмови з лікарями, вони не мають повного доступу до засобів індивідуального захисту, якими заклад забезпечено повністю", — зазначив міністр.

Крім того, за його словами, в поданій статистиці вказувалася наявність 117 кисневих точок, а в реальності їх виявилося лише 66.

"Виявилося, що в статистику потрапляють начебто "вільні" кисневі точки, однак вони розташовані у відділеннях, які не відведені під лікування COVID-19 (наприклад, реанімаційних, де лікуються хворі з інфарктами або інсультами). Це неприпустимо, адже вони НЕ МОЖУТЬ (‼️) бути використані під COVID-19. Вже доручив розібратися із цим", — підкреслив глава МОЗ.

Як повідомляла "ДС", 27 листопада в райлікарні Жовкви Львівської області померли двоє пацієнтів, які були підключені до апарату ШВЛ. Це сталося під час відключення електроенергії, при цьому лікарняні аварійні генератори не були підключені. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом службової недбалості та вбивства через необережність.

У лікарнях по всій Україні пройдуть перевірки обладнання в звʼязку зі смертю двох пацієнтів, підключених до апаратів ШВЛ, в лікарні в Жовкві.

    Реклама на dsnews.ua