• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Стефанчук сказав, чи може місцева влада винести на референдум скасування карантину

У Раді сказали, чи може місцева влада, користуючись законом про рефередум, оскаржити запровадження карантину

Реклама на dsnews.ua

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів перший віцеспікер Ради, нардеп з фракції "Слуга народу" Руслан Стефанчук, передає "ДС".

За його словами, на місцеві референдуми не може бути винесене питання про карантинні заходи.

"Ми зараз працюємо над другим пакетом законопроєктів про народовладдя, де буде закон про місцеві референдуми. Але, формуючи предмет цього закону, ми жодним чином не включаємо рішення, які якимось чином впливають на права людини. А саме питання, пов'язані з протиепідеміологічними заходами тощо — це речі, які впливають на життя, здоров'я, безпеку людини. Тому вони не можуть бути предметом місцевого референдуму і навіть всеукраїнського референдуму. Тому що тут на іншій чаші терезів лежить життя і здоров'я громадянина", — сказав нардеп.

Стефанчук розповів, що питання, які можуть бути винесені для обговорення на місцевому референдумі, стосуються тільки адміністративних функцій громад.

"На місцеві референдуми ми можемо виносити тільки питання, пов'язані з адміністративно-господарськими функціями відповідних територіальних громад", — сказав перший віцеспікер.

Як повідомляла "ДС", 26 січня Верховна Рада підтримала в другому читанні і в цілому президентський законопроєкт №3612 про народовладдя через всеукраїнський референдум. Вартість проведення референдуму в Україні дорівнює вартості однієї передвиборної кампанії, тобто приблизно 2 млрд гривень.

    Реклама на dsnews.ua