• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Степанов назвав кількість побічних випадків після COVID-вакцинації

В Україні за час вакцинації було зафіксовано 361 випадок появи побічної реакції після вакцинації від коронавірусу, що становить 0,5% від загального числа вакцинованих

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"На більш ніж 62 тисячі вакцинацій у нас всього була зареєстрована 361 побічна реакція — 0,5%. З яких тільки дві реакції потребували нагляду лікарів. В одному випадку це був початок анафілактичного шоку, алергічна реакція. І в одному випадку було підвищення температури протягом 2 діб, і лікарі вирішили, що треба спостерігати за цією людиною. Такі реакції можуть бути на будь-яку вакцину, це імунобіологічний препарат, тому в людини, якій притаманні алергічні реакції, таке може бути. 0,5% — це дуже мала кількість", — зазначив Степанов.

За його словами, власне півгодинне спостереження за пацієнтом після вакцинації необхідно саме для того, щоб вчасно виявити розвиток алергії.

"30 хвилин людина перебуває під наглядом. Тому що реакція негайного типу проявляється протягом 20-30 хвилин. Далі вже такої реакції не буде. Але таку реакцію дуже швидко купірують медичні працівники", — пояснив міністр.

Він додав, що решта реакцій, які були зафіксовані у щеплених від COVID-19 осіб, незначні. Це або підвищення температури, або головний біль, або почервоніння в місці введення вакцини.

Як повідомляла "ДС", в Україні вирішили змінити механізм вакцинації препаратом CoviShield. Щоб зробити перше з двох необхідних щеплень максимальній кількості людей, другу дозу вакцини вирішили вводити не через 28 днів після першої, а через три місяці.

Міністерство охорони здоровʼя дало розʼяснення щодо протипоказань до вакцинації від коронавірусу і можливих реакцій на вакцину Covishield.

За минулу добу, 15 березня, щеплення проти коронавірусу в Україні отримали 8928 осіб, це на 6910 щеплень більше, ніж напередодні. Станом на ранок 16 березня вакциновано вже 62 083 українця.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua