• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Степанов назвав причину провалу карантину вихідного дня

Реклама на dsnews.ua

Так званий карантин вихідного дня не привів до бажаного ефекту і не знизив темпи поширення коронавірусу

Про це заявив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Що стосується карантину вихідного дня, я неодноразово говорив, що ми розраховували на максимальний ефект. Він передбачав не просто зниження динаміки захворюваності, а зниження на 20% кількості хворих. Ми зараз бачимо зниження динаміки, навіть два дні поспіль, що цифри менше. Але ми не досягли того ефекту, на який розраховували максимально, і в тому числі це повʼязано з тим, що виконання карантинних обмежень не було таким, як має бути", — сказав він.

Степанов зазначив, що найголовніше — обмежити контакти.

"У нас введені штрафи за невикористання масок в громадських місцях, і це дуже важливо, тому що єдиним способом зупинки є карантинні обмеження. Вірус передається від людини до людини, все дуже просто. Якщо контакту немає, на що перш за все спрямовані карантинні обмеження, то людина просто не захворіє", — сказав він.

Глава МОЗ підкреслив, що маршрутизація в Україні затверджена.

"Але у нас та система охорони здоровʼя, яка була 29 років. У нас дійсно зʼявляються проблеми, про які ми говоримо. Я їжджу всюди, спілкуюся з пацієнтами та лікарями, щоб дізнатися всю проблематику, яка у них є, і не тільки з точки зору ковіду", — сказав він.

Нагадаємо, на засіданні уряду 2 грудня, Кабінет міністрів скасував посилений карантин вихідного дня.

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що карантин вихідного дня дав позитивний результат.

    Реклама на dsnews.ua