• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Степанов обіцяв українцям вакцину ще одного виробника

Реклама на dsnews.ua

Міністр охорони здоровʼя Максим Степанов заявив, що в Україні може бути поставлена вакцина від COVID-19 ще одного виробника, крім Sinovac і Pfizer

Про це глава МОЗ заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Коли ми говоримо яка вакцина, ми потрапляємо в полон різних фантазій, які, на жаль, генерують деякі представники парламенту. Ми допустимо в Україну точно безпечні вакцини, які мають ефективність. Це будуть вакцини декількох виробників, як вакцини від грипу. Коли ми переходимо в режим, який повʼязаний вже з рекламною кампанією цих вакцин, ми отримуємо цифри… було 55%, а зараз 43% людей, які готові вакцинуватися безкоштовно", — сказав він.

За словами Степанова, точні дати поставок стануть відомі найближчим часом.

"Ми точно знаємо, що у нас буде вакцина Sinovac, китайська вакцина, ця компанія один зі світових лідерів виробництва вакцин. Можливо, у нас буде Pfizer, ми просили 210 тис. доз. У нас є розуміння з їхнього боку, думаю, поточного тижня ми точно дізнаємося дати. Щодо китайської вакцини, ми говорили про 700 тис. доз в лютому. Я не виключаю, що у нас буде вакцина ще одного виробника. Сподіваюся, що цього тижня ми укладемо договір", — сказав він.

Нагадаємо, Україна досі не отримала жодної партії вакцини від коронавірусу. 30 грудня 2020 МОЗ уклало контракт на поставку в максимально стислі терміни 1,9 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Зате вакцина Pfizer, широко використовувана в світі, досі не отримала реєстрації в Україні.

Додамо, що нещодавно заступник міністра охорони здоровʼя Ігор Іващенко заявив, що Україна веде переговори про закупівлю вакцин від коронавірусу з індійським виробником Serum Institute. Також міністр Максим Степанов заявляв, що через механізм COVAX в першому півріччі 2021 року Україна отримає 8 млн доз вакцин виробництва AstraZeneca, Novavax, Pfizer і Moderna.

    Реклама на dsnews.ua