• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Степанов пояснив, чому в Україні зменшилася кількість тестувань на COVID-19

Реклама на dsnews.ua

В Україні стали робити менше тестів на коронавірус, саме тому Міністерство охорони здоровʼя розширює перелік симптомів, при яких тестування робитимуть безкоштовно  

Про це сьогодні заявив очільник МОЗ Максим Степанов, інформує "ДС".

"На минулому тижні було виявлено 78 719 випадків захворювання на коронавірусну хворобу. Позаминулого тижня було 89 322 випадки. На минулому тижні було зроблено методом ПЛР 244 391 тестування – це менше, ніж було на позаминулому тижні, де було 279 189. У лікарнях на госпіталізації у нас на сьогодні перебувають 27 393 пацієнти проти 28 163 пацієнтів, які були позаминулого тижня", — сказав Степанов під час ранкового брифінгу.

Він також відреагував на закиди щодо кількості тестувань та маніпуляцій зі статистикою. "В нас суттєво зменшилася кількість людей, які звертаються за тестуванням, які мають ознаки коронавірусної хвороби. Саме такий алгоритм у нас був. Ми відразу, як тільки побачили зменшення кількості звернень, змінили підходи до тестування: зараз у нас необхідно тестувати будь-яких людей, які мають ознаки респіраторного захворювання. Також ми додали експрес-тести – тести на антиген, якими теж потрібно тестувати людей", — пояснив міністр.

За його словами, вже завтра "буде відповідний роз’яснювальний алгоритм: як люди можуть протестуватися, у тому числі й контактні хворі – в який спосіб, де саме вони можуть зробити тести".

"Для того, щоб у нас збільшувалася кількість тестувань і, відповідно, більше верифікувати наших (хворих) громадян і контактних хворих. Потужності наших лабораторій ми суттєво збільшили, нам треба розширити перелік громадян, які мають доступ до тестування", — додав Степанов.

Він зазначив, що зміни алгоритму означають збільшення кількість людей, яких "держава буде безкоштовно тестувати" на COVID-19. Тепер тестуватимуть усіх людей із ознаками ГРЗ, адже "симптоми коронавірусної хвороби відрізняються від одного хворого до іншого".

Разом з тим міністр підкреслив, що кількість людей у стаціонарах не збільшується, "і це вказує на стабілізацію ситуації з епідемією, в тому числі завдяки карантину вихідного дня".

Нагадаємо, станом на ранок 14 грудня в Україні зафіксовано 6 451 новий випадок коронавірусної хвороби, за добу померло 93 особи, одужало — 5 154.

    Реклама на dsnews.ua