• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Степанов попередив молодь: Скоро в Україні з'явиться небезпечний для них "індійський коронавірус"

Вже незабаром в Україні з'явиться індійський штам коронавірусного захворювання COVID-19

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24", інформує "ДС".

"Ми можемо говорити, що він точно буде. І це реальність, і говорити треба правду. Зараз він вже зафіксований, зокрема, в країнах-сусідах, це і Чехія, Польща, Румунія. І тому зрозуміло, що в кінцевому підсумку він зʼявиться і в Україні — як це було з британським штамом або з південноафриканським", — сказав Степнов.

За словами міністра, індійський штам "досить важкий".

"Він досить агресивний, більш контагіозний, досить складна клінічна картина з ураженням різних органів, зокрема і шлунка, нирок. Сильна інтоксикація, і цей штам вражає молоде населення, що дуже неприємно", — підкреслив міністр.

Він додав, що COVID-19 відрізняється дуже великою кількістю мутацій, які сильно відрізняються, змінюючи клінічну картину, стають більш агресивними.

"Виходячи з такої кількості мутацій, яка є, і частоти, з якою вони зʼявляються, ВООЗ і робить прогнози. Які ще можуть відбутися мутації, ми, на жаль, не знаємо, але ми повинні готуватися до найгірших варіантів, щоб мати можливість захищатися", — сказав глава МОЗ.

Як повідомляла "ДС", 7 травня міністр охорони здоровʼя Максим Степанов заявив, що Україна вийшла з третьої хвилі коронавируса. Вже з 8 травня в країні не буде жодного регіону в "червоній" зоні карантину.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua