• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Степанов розповів, що потрібно для розвитку трансплантації в Україні

Реклама на dsnews.ua

В Україні хочуть використовувати посмертне донорство і розширити види органної трансплантації

Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу в неділю, 9 серпня, передає "ДС".

"Основні пріоритети розвитку трансплантації — це суттєва її збільшення шляхом розвитку посмертного донорства і розширення видів органної трансплантації. У нас ще не проведена жодна трансплантація легень, я вважаю, що силами саме наших фахівців ці операції можуть бути зроблені", — сказав Степанов

Чиновник зазначив, що Моз планує суттєве збільшення трансплантації кісткового мозку.

За словами глави Моз, для розвитку трансплантації необхідно створити відповідну базу, можливості для побудови системи, і у Моз є чіткий план на цей рахунок. "Нам треба побудувати трансплант-координацію і логістику, розвиток цієї системи залежить не тільки від Міністерства охорони здоров'я. Тут будуть залучені і цивільна авіація, і громадський транспорт ДСНС, і автотранспорт Нацполиции, щоб ми максимально швидко могли доставити відповідний орган людині, яка цього потребує ", — сказав міністр.

Він зазначив, що в Україні необхідно підготувати більше фахівців і команд, які будуть робити трансплантацію, оскільки у нас система трансплантацій ще не дуже розвинена. Лікарні також необхідно забезпечити спеціальним обладнанням і медвиробами для здійснення трансплантацій.

За словами Степанова, в 2021 році в Україні планують втричі збільшити кількість трансплантацій нирок, печінки — у чотири рази, серця — у вісім разів.

Міністр звернув увагу, що мета Моз — досягти трансплантаційної незалежності України до 2023 року. Це означає, що країна в повному обсязі забезпечуватиме трансплантацією усіх громадян, які цього потребують, і для цього їм не треба їхати за кордон.

Нагадаємо, в Україні зменшується кількість донорів крові, в цілому 70% донорів здають кров лише раз у житті.

    Реклама на dsnews.ua