• USD 28.4
  • EUR 33.5
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Степанов розповів про впровадження електронного рецепта в Україні в 2021 році

Реклама на dsnews.ua

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що з наступного року програма "Електронний рецепт" в Україні буде поширена на інсуліни, наркотичні та імуносупресивні засоби

Про це Максим Степанов заявив під час брифінгу, передає "ДС".

За його словами, впорядкування ринку лікарських засобів і введення електронного рецепта — це є однією з серйозних складових реформи охорони здоров'я.

"В 2021 року ми збираємося ввести електронний рецепт на наркотичні засоби, на інсулін, і на імуносупресивні препарати. Потім поступово далі ми будемо розширювати цей модуль. У 2022 року ми збираємося зробити електронні рецепти на всі антибіотики, тобто антибіотикотерапію. І в 2023 році — на все решту рецептурні лікарські засоби ", — сказав Степанов.

Він також додав, що коли люди починають безконтрольно приймати антибіотики, у людини виникає резистентність до антибіотикотерапії, антибактеріальної терапії.

"Що це означає? Це якщо дійсно потім необхідно буде приймати антибіотик при тому чи іншому захворюванні — то цей антибіотик просто не буде дієвим. Тому ви просто робите шкоди своєму організму. Тому дуже важливо, щоб у нас були зрозумілі правила рецептурного відпуску лікарських засобів", — сказав Степанов.

Міністр додав, що електронний рецепт буде фіксуватися в системі і потім можна буде простежити, яким лікарем був виписаний рецепт і чи потрібно його виписувати.

Нагадаємо, за останню добу, 19 вересня, в Україні зафіксували 2966 нових випадків коронавирусной інфекції, всього заразилися 175 678 осіб.

    Реклама на dsnews.ua