• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Степанов рекомендує посилити контроль за дотриманням карантину

Реклама на dsnews.ua

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов буде просити уряд посилити контроль обмежувальних заходів у зв'язку з погіршенням ситуації з захворюваністю COVID-19

Про це Степанов заявив на брифінгу в суботу, передає "ДС".

"Ми бачимо дуже істотне погіршення ситуації. Я буду звертатися до своїх колег, які відповідають, зокрема, за контроль цих наших заходів, обмежувальних заходів. Справа в тому, що якщо ми не змінимо легковажного ставлення до COVID ... це не якась політична іграшка, це реальна хвороба. хвороба, яка кожен день забирає життя українців, кожен день у нас збільшується кількість людей, які госпіталізуються. Тому ми не можемо дозволити собі ставитися легковажно. Тому я, як міністр охорони здоров'я, буду звертатися щодо посилення контролю за всіма правилами, які встановлені в нашій країні, за всіма обмежувальними заходами ", — сказав Степанов.

Міністр підкреслив, що розуміє непопулярність таких кроків як посилення контролю за дотриманням обмежень, і українці хочуть повернутися до життя, яка була до пандемії, але додав, що "заради здоров'я, життя заради вас, ваших близьких, мені здається, що ми повинні робити такі кроки ".

Степанов зазначив, що за минулу добу встановлений черговий антирекорд за кількістю людей з підтвердженим COVID-19 в Україні і по кількості госпіталізованих з важким перебігом хвороби. Також за минулу добу зафіксовано 27 летальних випадків.

Крім того, глава Моз розповів, що за весь час пандемії були зроблені серйозні кроки щодо реагування системи охорони здоров'я.

"У нас суттєво збільшено і кількість ліжок, які придатні для прийняття хворих COVID-19. Ми збільшили кількість апаратів штучної вентиляції легенів майже на 900 апаратів у цілому по країні, істотно збільшили кількість ліжок, до яких підведений кисень. Це теж дуже важливо, тому що люди, які мають тяжкий перебіг хвороби, вони мають потребу в кисні. Ми затвердили наші національні протоколи лікування, які оновлюються, вишикували в Україні схеми лікування, в яких станах, яких дозах потрібно давати ліки, які ліки ", — розповів Степанов.

Він також підкреслив, що було істотно збільшено кількість тестувань.

"Якщо в квітні ми робили 250 тестувань на добу, то сьогодні ця кількість, за попередню добу, склала 19 327 досліджень. Це ми говоримо тільки про тестування ПЛР", — сказав Степанов.

Міністр додав, що кількість тестувань буде збільшуватися й надалі, а також буде розвиватися епідеміологічна служба.

Як повідомлялося, в Україні станом на 8 серпня лабораторно підтверджено 79 750 випадків COVID-19, з них за добу — 1489.

    Реклама на dsnews.ua