• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Степанов сказав, коли МОЗ чекає вакцину від коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що відомство очікує надходження в Україну вакцини від коронавірусної інфекції в лютому 2021 року

Про це він сказав в інтервʼю "Радіо НВ", передає "ДС".

«Ми дуже розраховуємо на те, що перші вакцини ми отримаємо вже в I кварталі наступного року. Зараз намагаємося робити все, щоби перші дози були в Україні в лютому», — повідомив Степанов.

МОЗ України вже провів переговори щодо стратегії зберігання вакцин, деякі з яких, наприклад розробки Pfizer, мають зберігатися при ультранизьких температурах у -80°C, з промислових підприємств країни з холодильними потужностями, додав міністр.

«Близько 1 млн доз ми будемо в змозі зберігати», — пояснив чиновник.

За словами Степанова, вакциною від Pfizer в першу чергу будуть вакциновані ті категорії населення, які МОЗ може «дуже чітко проконтролювати»: медпрацівники, військовослужбовці, співробітники сфери освіти. Це пояснюється специфічними умовами зберігання і застосування вакцин розробки цієї компанії.

МОЗ планує вакцинувати близько 21 мільйона українців, додав глава відомства.

Нагадаємо, 14 грудня бюджетний комітет Верховної Ради прийняв поправки до проекту держбюджету на 2021. За словами міністра охорони здоровʼя Максима Степанова, на вакцинацію громадян від COVID-19 закладено в 15,1 млрд грн.

    Реклама на dsnews.ua