• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Степанов спростував заяви про початок COVID-вакцинації в Україні з 2023 року

Реклама на dsnews.ua

Масова вакцинація від коронавірусної інфекції почнеться в Україні в лютому 2021 року

Про це заявив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24", коментуючи повідомлення видання The Economist про початок вакцинації в Україні з 2023 року, передає "ДС".

"Якщо ми сказали, хочу наголосити, ще в вересні, що ми починаємо саме масову вакцинацію в лютому цього року, то ми розпочинаємо в лютому цього року. Коментувати домисли якихось аналітиків я не збираюся… Звідки беруться ці цифри — 2023 рік, 2025 рік — мені це невідомо", — сказав міністр.

За його словами, МОЗ розраховує, згідно з національним планом вакцинації, дати безкоштовний доступ до вакцини 30 мільйонам громадян.

Також Степанов зазначив, що буде пʼять етапів вакцинації — в залежності від віднесення тих чи інших людей до груп ризику.

"Це наші медичні працівники, групи ризику за медичними ознаками, люди за віком, які старші 60 років. Ми всіх їх плануємо вакцинувати протягом 2021 року і першого кварталу 2022 року згідно нашого плану вакцинації. Масова вакцинація — це вакцинація, до якої є доступ у всіх громадян України", — сказав він.

Відзначимо, раніше видання The Economist повідомляло, що масова вакцинація від коронавірусу почнеться в Україні не раніше 2023 року через відсутність доступу до вакцин.

Нагадаємо, Україна досі не отримала жодної партії вакцини від коронавірусу. 30 грудня 2020 року МОЗ уклало контракт на поставку в максимально стислі терміни 1,9 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Зате вакцина Pfizer, широко використовувана в світі, досі не отримала реєстрації в Україні.

12 січня бразильський Інститут Бутантан уточнив дані про ефективність вакцини проти коронавірусу китайської компанії Sinovac, яку хоче закупити Україна. За даними університету, загальна ефективність вакцини виявилася близько 50,4%.

Нещодавно заступник міністра охорони здоровʼя Ігор Іващенко заявив, що Україна веде переговори про закупівлю вакцин від коронавірусу з індійським виробником Serum Institute. Також міністр Максим Степанов заявляв, що через механізм COVAX в першому півріччі 2021 року Україна отримає 8 млн доз вакцин виробництва AstraZeneca, Novavax, Pfizer і Moderna.

Президент Володимир Зеленський дав завдання якомога швидше представити детальну програму вакцинації проти COVID-19 в Україні.

    Реклама на dsnews.ua