• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Степанов висловився щодо заборони продажу повсякденних товарів під час локдауну

Реклама на dsnews.ua

Інформація про заборону продажу деяких непродовольчих товарів під час жорсткого карантину, який заплановано з 8 січня, не відповідає дійсності

Про це сьогодні, 5 січня, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, інформує "ДС".

"Я бачив цю інформацію, яка з’явилася в мережі, вона не є достовірною", — наголосив Степанов.

За його словами, у період з 8 до 25 січня торгівля продуктами харчування буде дозволена. "На торговельних площах, де не менше 60% площі призначено для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами звʼязку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням і засобами захисту рослин. Торгівельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише зі здійсненням адресної доставки замовлень", — пояснив очільник МОЗ.

Щодо побутової хімії, то Степанов повідомив, що на засіданні 5 січня Кабмін ще прийме певні уточнення. За словами міністра, коли уряд складав перелік товарів, які не можна буде придбати, то виходив з того, що карантинні обмеження триматимуть в Україні лише 16 днів.

"16 днів це той термін, який потрібен нам, щоб повністю збити хвилю розповсюдження COVID-19. Нам це потрібно, щоб ми потім уже не вводили ніяких локдаунів, щоб ми спокійно пройшли пікове зростання захворюваності на грип, щоб ми уже до весни не вводили локдаун, щоб ми спокійно пройшли цю хвилю захворюваності, й витримала наша медична система", — сказав міністр.

Раніше з'явилася інформація, що на період січневого локдауну супермаркетам заборонили продавати побутову хімію, одяг, пресу та інші товари повсякденного вжитку.

    Реклама на dsnews.ua