• USD 36.6
  • EUR 38.2
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Степанов заявив про стабілізацію ситуації з коронавірусом в Україні

Реклама на dsnews.ua

Статистика поширення коронавірусу в Україні покращилася не через зменшення кількості тестувань, однак коло тих, кого потрібно тестувати методом ПЛР та експрес-тестами, буде розширено

Про це сьогодні заявив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов, інформує "ДС".

"Ситуація за кількістю тих, хто заразився, повністю стабілізувалася сьогодні. Якщо ми рівняємо тижневу статистику, ми бачимо зменшення кількості хворих, зменшення кількості госпіталізованих… Хтось каже, що кількість інфікованих впала, тому що ми нібито почали менше тестувати. Це не так", — заявив він під час традиційного брифінгу.

Міністр зазначив, що на сьогодні тестуються методом ПЛР ті громадяни, "які мають ознаки коронавірусної хвороби або поступають у лікарні з пневмонією".

"Коли зменшується кількість звернень людей, які мають ознаки гострого респіраторного захворювання, коронавірусної хвороби, то, звісно, зменшується і кількість тестувань. Але я дав вже завдання, щоб ми переглянули наші стандарти й розширили коло осіб, які ми тестуємо і методом ПЛР, і експрес-тестами на антиген, які ми вже почали поставляти до мережі закладів охорони здоровʼя", — додав Степанов.

Голова МОЗ також наголосив, що зменшилася й кількість людей, яких госпіталізують з ознаками COVID: "Якщо брати статистику тижня до тижня, то цей показник зменшився на півтори тисячі, з 11 606 на тижні до 29 листопада і 10 100 минулого тижня".

Станом на ранок 9 грудня зафіксовано 12 585 нових випадків коронавірусної хвороби, за добу виявлено 276 летальних випадків, одужало 14 554 пацієнти.

    Реклама на dsnews.ua