• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Степанов заявив, що жорсткий карантин "збив хвилю захворюваності" та призвів до "стабілізації"

Реклама на dsnews.ua

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов вважає, що посилені карантинні заходи, які введені на період з 8 до 24 січня, вже принесли суттєві результати в боротьбі з поширенням коронавірусу в Україні

Про це Степанов заявив на традиційному брифінгу у відповідь на запитання про результати жорсткого карантину, передає "ДС".

"Щодо результатів. Неможливо розглядати виключно жорсткі карантинні заходи в той період, треба розглядати більш комплексно. Це загальна стратегія МОЗ по боротьбі з COVID-19 ... Карантин вихідного дня в листопаді дав свої результати досить істотно. Також була певна логіка про введення жорсткого карантину з 8-го по 25-е січня. Все це впливає на загальну картину, яку ми бачимо як по захворюваності, так і за кількістю важких випадків, за кількістю госпіталізованих людей ", — сказав міністр.

Він звернув увагу на те, що в Україні падає кількість хворих людей — "тих, хто кожен день реєструються як хворі COVID-19"

"Ми досягли такої певної серйозної стабілізації в цих речах. Головне, що нам вдалося на початкових стадіях збити цю хвилю поширення ковіду, яка потенційно мала розпочатися після новорічних свят", — зазначив глава МОЗ.

За словами Степанова, "там дуже проста математика".

"Якби 10 осіб захворіли під час свят, то потенційно вони могли б заразити 100 осіб, хоча не кожен з них спілкується з 10 людьми. Якщо ми вводимо обмеження, які впливають на контакти між цими людьми, кількість потенційно заражених буде вже не 100, а, умовно кажучи, 50 — це вже серйозний результат, який впливає на загальну статистику ", — заявив міністр

Степанов підкреслив, що при аналізі результатів враховують і кількість госпіталізацій, і кількість важких випадків.

Він нагадав, що на ранок п'ятниці, 22 січня, в Україні менше 19 тисяч пацієнтів знаходяться в лікарнях: 18 896 осіб знаходяться в стаціонарах з підтвердженим діагнозом або з підозрою на COVID-19. На початок грудня ця цифра становила близько 29 тисяч.

На думку міністра, все це свідчить про доцільність стратегії МОЗ в цілому.

Однак, за словами міністра, щоб оцінити до кінця, як вплинув жорсткий карантин, треба почекати після його завершення ще деякий час.

Тоді вже, уточнив він, МОЗ зможе визначити свою подальшу стратегію.

Степанов також закликав не називати нинішні протиепідемічні заходи локдауном, "тому що це карантин з жорсткими обмеженнями".

Він додав що локдауни введені в європейських країнах.

Наприклад, в деяких з них не можна навіть збиратися декількома сім'ями, виходити самостійно з дому без попереднього запису і можна виходити виключно з дозволеною метою.

Міністр також нагадав, що в окремих країнах діє комендантська година.

Станом на ранок 22 січня в Україні зафіксовано 5348 нових випадків коронавірусної хвороби, це на 235 випадків менше, ніж напередодні вранці. За добу померло 163 людини.

    Реклама на dsnews.ua