• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Будівництво житлового комплексу в Києві може призвести до затоплення Подолу, — ЗМІ

ЖК "Поділ Град Вінтаж", будівництво якого веде компанія Edelburg Development, загрожує столичному Подолу техногенною катастрофою

Поділ
Поділ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в сюжеті 5 каналу.

Журналісти з'ясували, що житловий комплекс, який незаконно зводиться (право на ділянки землі було анульовано українськими судами), блокує ґрунтові води і може спровокувати серйозні проблеми для жителів Києва.

За словами спеціалістки з питань містобудування Тетяни Максименко, оцінка якої наводиться в сюжеті, блокування ґрунтових вод на ділянці від вулиці Дегтярної до Вознесенського узвозу призводить до ситуації, коли ґрунтовим водам із Львівської площі нікуди йти, і вони будуть накопичуватися в пагорбах, створюючи небезпечний резервуар. Тетяна Максименко наполягає, що без зміцнення схилів будівельні роботи там небезпечні. Однак ЖК «Поділ Град Вінтаж» зводять без урахування цих обмежень.

Крім того, в сюжеті наголошується, що будівництво ведеться на території історичних заповідників, де подібні роботи без попередньої роботи археологів зовсім заборонені. Мешканці також скаржаться на незручності і забруднення повітря, а ще на погрози і напади на активістів, які намагаються перешкоджати незаконній забудові.

Жителі Воздвиженки, де ведеться будівництво, також звертають увагу, що Edelburg Development заблокував роботу школи «Базис», яка повинна була відкритися по сусідству. При цьому наголошується, що району не вистачає не тільки школи, а й узагалі соціальної інфраструктури. Саме такі об'єкти, згідно з генпланом, повинні перебувати на тих ділянках, які забудовник використовує для будівництва ЖК.

Наразі 4 секції ЖК «Поділ Град Вінтаж» розміщуються на незаконно виділеній ділянці УТОС (право на нього анульовано рішенням Північного апеляційного господарського суду), а ще 2 — збираються зводити на неправомірно орендованій ділянці ТОВ «Фундація «Якісне Житло». При цьому всупереч рішенням судів роботи тривають.

    Реклама на dsnews.ua