• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Суд в Амстердамі ухвалив рішення про повернення "скіфського золота" Україні

Апеляційний суд в Амстердамі ухвалив рішення передати "скіфське золото" Україні, а не у музеї окупованого Росією Криму

Реклама на dsnews.ua

Таке рішення суд оголосив у вівторок, 26 жовтня, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

Так, було ухвалено рішення повернути експонати виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" на територію суверенної держави Україна. При цьому зазначається, що чотири кримських музеї — Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник "Херсонес Таврійський" – мають право звернутися до Верховного суду Гааги у Нідерландах, щоб оскаржити рішення суду.

Блогер і журналіст Денис Казанський прокоментував рішення про повернення колекції Україні. Він заявив, що ця подія вкотре підтверджує статус РФ як країни-злодія.

"Суд Амстердама ухвалив, що скіфське золото із захоплених Росією кримських музеїв має повернутися в Україну! Довгоочікуване та справедливе рішення, яке вкотре підтверджує, що РФ є країною-злодієм та окупантом", — написав він у Telegram.

Нагадаємо, окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв із колекції мають бути повернуті в Україну. Рішення ухвалене на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на це рішення суду.

У жовтні 2020 року Апеляційний суд в Амстердамі задовольнив прохання України у справі про "скіфське золото" щодо відведення судді через підтвердження зв’язку головуючого судді з адвокатами кримських музеїв, що може свідчити про його упередженість під час розгляду справи.

22 квітня 2021 року в Апеляційному суді Амстердама пройшли вирішальні дебати сторін.

Колекцію "скіфського золота" привезли у музей в Амстердамі на виставку ще до окупації півострова Росією.

На даний час вона зберігається у музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua