• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Сухпайки і шопінг: ЗМІ з'ясували, як російські куратори залучали "виборців" з ОРДЛО (ФОТО)

Мешканцям окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) з російськими паспортами, яких везли голосувати у Ростовську область на виборах до Державної думи РФ, видавали сухпайки

Голосування мешканців ОРДЛО
Голосування мешканців ОРДЛО
Реклама на dsnews.ua

Процес транспортування "виборців" був добре налагоджений, інформує "ДС" із посиланням на видання "Спектр".

Громадяни їхали на спеціальних автобусах та перетинали кордон по зеленому коридору, не затримуючись у чергах. До кожної групи був приставлений так званий "старший", який контролював списки та наявність вказаних осіб на місці. 

Примітно, що якщо раніше, щоб доїхати до Ростовської області з Донецьку потрібно було платити 550 рублів за поїздку, то для участі в голосуванні поїздка була безкоштовною. Окрім того, охочим взяти участь у виборах видавали сухпайки, які містили воду, яблуко, печиво, цукерку тощо. 

Також видання зазначає, що багато тих, хто погодився їхати в Росію, а це понад 100 тисяч осіб, використовували цю можливість для відвідин магазинів, оскільки там товари дешевше, ніж у псевдореспубліках. 

Також повідомляється, що ті, хто не поїхав голосувати на дільниці, передавали свої паролі реєстрації на порталі державних послуг так званим "старшим". Ті могли голосувати замість них.

Як писала "ДС", за даними офіційного екзитполу, на виборах до Держдуми РФ перемагає "Єдина Росія". Провладна партія набирає 45,2%. Далі йдуть КПРФ — 21%, ЛДПР — 8,7%, "Справедлива Росія" — 7,9%.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua