• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Сурков заявив, що Мінські угоди написано в інтересах Росії і "русского міра"

Колишній помічник президента Росії Володимира Путіна і колишній куратор терористичних "ЛДНР" Владислав Сурков заявив, що Мінські угоди написано в інтересах Росії і "русского міра"

Владислав Сурков
Владислав Сурков
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в інтерв'ю пропагандисту Семену Пегову для YouTube-каналу WarGonzo, передає "ДС".

"В Україні є закон про особливий статус. Я — автор, вірніше співавтор цього закону разом із українськими товаришами і разом з тими, хто воював. Власне, їх тодішні успіхи дозволили цю угоду укласти досить успішно, на мій погляд, для Росії і для всього "русского міра", — заявив Сурков.

"Згадаймо, що таке Мінські угоди. Формально ми повинні виходити з того, що там є суверенітет України, теоретично, який нібито всім світом визнається, в тому числі і нами як учасниками угоди. Але ми поставили завдання: як у межах цієї угоди досягти тих цілей, яких ми хочемо", — додав він.

За його словами, мета Росії в укладанні Мінських угод була в тому, щоби звести до мінімуму суверенітет України на території Донбасу та домогтися для нього «незалежності».

«Якщо Мінські угоди виконати по максимуму в російських і донецьких інтересах, то максимум, який може мати Україна, — це те, що я називаю символічним суверенітетом над Донбасом. Десь у якомусь документі може бути написано, що це територія України, але все інше там повинно бути інше. Це і є особливий статус — закон України про те, що на Донбас не поширюються закони України. Потенціал, аби Донбас отримав справжню незалежність — він у Мінських угодах є», — стверджує Сурков.

Як повідомляла "ДС", у цьому ж інтерв'ю Сурков запропонував повернути Україну силою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua