• USD 38.6
  • EUR 41.7
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Світовий конгрес українців застеріг проти підтримки мовного законопроекту Бужанського

Реклама на dsnews.ua

Світовий конґрес українців висловив занепокоєння з приводу можливого ухвалення законопроекту про скасування обовʼязкового вивчення 80% предметів у школах українською мовою

Про це йдеться у заяві на сайті СКУ, передає "ДС".

У ситуації, яка склалася навкого законопроекту нардепа фракції "Слуга народу" Максима Бужанського "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти" (№2362) Конгрес вбачає "посилення системного наступу на українську мову як єдину державну" і пропозиції русифікації, які потенційно сприяють розколу українського суспільства.

"СКУ послідовно наголошує на важливості утвердження української як єдиної державної мови та на необхідності зміцнення її позицій в освіті та всіх сферах життя. Саме мова єднає український світ і сприяє вихованню нових поколінь свідомих українців – як в Україні, так і в діаспорі. Світовий конгрес українців категорично засуджує будь-які спроби послаблення позицій української як єдиної державної мови та виступає проти політизації мовного питання", — йдеться у заяві..

Конгрес також застерігає українську владу та представників усіх політичних сил від гри "на руку" Росії та розхитування питань мовної політики у міжпартійній передвиборчій боротьбі.

"Мова — це державотворча основа, основа безпеки української нації. Право говорити рідною мовою на рідній землі виборювали багато поколінь українців, і сьогодні за це право гинуть захисники України. Системні атаки на державну мову несуть загрозу єдиній ідентичності української нації, відкриваючи двері "руському міру", – зазначив президент СКУ Павло Ґрод. – Мусимо памʼятати, що захист та підтримка української мови сьогодні — питання національної безпеки завтрашнього дня".

Як повідомляла "ДС", Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь попросив зняти з розгляду проект закону про скасування обовʼязкового вивчення 80% предметів у школах українською мовою.

На засіданні 16 липня розглядати законопроект №2362 парламент не планує.

    Реклама на dsnews.ua