• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Свіже повітря, онлайн-уроки для групи ризику: у комітеті ВРУ поділилися планами щодо роботи шкіл

Реклама на dsnews.ua

Парламентський комітет освіти, науки та інновацій оприлюднив пропозиції щодо організації навчання в умовах карантину

Про це йдеться у повідомленні комітету у Facebook, передає "ДС".

Як зазначається, на засіданні комітету 15 липня т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет і головний санітарний лікар України Віктор Ляшко анонсували деякі майбутні новації.

Так, в залежності від епідемічної ситуації, Україна буде ділитися на зони: "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону". Освітній процес у навчальних закладах буде заборонено лише у "червоній" зоні. 

Уряд планує, що навчальний рік в Україні розпочнеться за одним із трьох сценаріїв. При низькому рівні захворюваності відвідування закладів освіти буде дозволено у звичайному режимі. При високому навчання буде повністю дистанційним. При середньому — у змішаній формі: дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням і дотриманням гігієни.

"Найбільш вірогідним в Україні вважається третій сценарій. У такому разі, рекомендації щодо організації освітнього процесу будуть такими", — зазначили в комітеті.

У пріоритеті — дотримання дистанції та використання засобів індивідуального захисту (за певних умов). Також передбачено скасування масових заходів і екскурсій, проведення зборів педколективів дистанційно, запобігання скупченню великої кількості людей, розмежування потоків школярів в залежності від їх віку.

Також рекомендується проводити окремі види занять на свіжому повітрі та застосовувати комбіноване навчання. 

Особам з групи ризику (з хронічними, легеневими, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет тощо) буде рекомендовано вчитися екстерном або дистанційно.

"Повністю дистанційна форма навчання для молодшої школи застосовуватися не буде, оскільки визнана неприйнятною", — підкреслюють у комітеті.

На карантин навчальні заклади закриватимуть на 14 або сім днів (рішення ще не ухвалено). Крім того, вчителям не планують щотижня робити тести, а іноземні студенти отримають дозвіл приїхати в Україну та навчатися.

Остаточне рішення буде ухвалено на наступному засіданні уряду.

❓Яким буде навчання з 1 вересня? Днями уряд ухвалить рішення про зміну підходів до адаптивного карантину та, зокрема, до...

Gepostet von Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій am Mittwoch, 15. Juli 2020

Як повідомляла "ДС", раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов назвав головні правила відвідування шкіл у новому навчальному році.

    Реклама на dsnews.ua