• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Син Богуслаєва купив собі острів біля берегів Італії

Реклама на dsnews.ua

Син колишнього власника компанії "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва Олександр придбав за 10 млн євро острів Галлінара, що знаходиться біля берегів італійської Лігурії

Відомості про це з'явилися в італійському виданні Corriere della Sera, інформує "ДС".

У давні часи острів належав католицькій церкві, останні 150 років — заможним власникам промислових підприємств і банкірам. Олександр Богуслаєв придбав його у дев'яти п'ємонтських і лигурийских сімей, що спільно володіли Галлінарой більше 40 років. За даними ЗМІ, переговори про покупку острова почалися в травні цього року і завершилися 17 липня.

Острів Галлінара розташований в 1,5 км від материка, між містами Альбенда і Алассіо. Ширина і довжина острова — менш ніж півкілометра (470х450 метрів), він підноситься над рівнем моря на 87 метрів.

42-річний Олександр Богуслаєв – син В'ячеслава Богуслаєва, колишнього власника компанії "Мотор Січ".

Нагадаємо, в грудні 2019 року президент АТ "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв підтвердив продаж акцій підприємства китайським компаніям. За його словами, разом з покупкою акцій китайці зобов'язалися інвестувати в завод протягом двох років 250 млн доларів. Між Україною і США на кінець 2019 року тривав діалог, який теоретично міг завершитися переглядом угоди про продаж; про його підсумки не повідомлялося.

Як писала "ДС", один з найбагатших бізнесменів України Вʼячеслав Богуслаєв завжди виступав за економічне зближення з Росією. У 2016 р. він навіть засвітився в Москві з Володимиром Путіним на відкритті пам'ятника на честь зміцнення православної віри. Його компанія "Мотор Січ" історично заточена на кооперацію з авіазаводами пострадянського простору. До 2014 р. вона щорічно відвантажувала в Росію до 250 двигунів, що забезпечувало близько 70% виручки заводу. У 2019 р. у ЗМІ з'явилася інформація, що російська компанія Богуслаєва "ВКМС" в 2015-2016 рр. постачала деталі двигуна ТВ3-117 виробництва "Мотор Січ" на російський 218-й авіаремонтний завод.

У 2018-му прямі постачання деталей двигунів в РФ з "Мотор Січі" різко зупинилися, компанія почала відправляти безпосередньо в Росію тільки двигуни для газонокосарок, сепаратори для молока та обладнання для електростанцій. Одночасно в 2018 р. "Мотор Січ" почала масово постачати деталі для двигунів в Боснію і Герцеговину, на новостворену компанію D. O. O Inzeniring BN. За 2018-й "Мотор Січ" відправила на Балкани понад 600 вантажів з деталями для двигунів моделі ТВ3-117, які раніше йшли на 218-й авіаремонтний завод. За даними міжнародної митної бази Importgenius, надалі ця боснійська компанія відправляла деталі для вертольотів в РФ на дві російські фірми Богуслаєва — "ВКМС" і "ВК-МС". Російський авіаційний завод у тендерній документації засекретив переможців конкурсу на постачання деталей для двигунів ТВ3-117. Проте в контрактах на поставку зустрічаються деталі, які раніше українське підприємство відвантажувало в Росію і після 2018 р. почало поставляти в Боснію.

    Реклама на dsnews.ua