• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Технології на благо. Як компанії стежать за співробітниками через коронавірус

Все більше бізнесів впроваджують різні технологічні рішення, які допомагають повернути співробітників в офіси і зберегти їхнє здоров'я

Фото: Shutterstock
Фото: Shutterstock
Реклама на dsnews.ua

Віддалена робота стала панацеєю в світі Covid-19. За останні півроку світ навчився працювати онлайн, причому для деяких видів діяльності такий формат став навіть більш ефективним. Тим не менш, існують види діяльності, що вимагають безпосередньої присутності на робочому місці. І йдеться не тільки про компанії і фахіців, що не зупиняють свою роботу у період коронавірусних обмежень. Багато бізнесів задумалися над тим, як організувати роботу в офісі, забезпечивши всі вимоги до роботи в умовах пандемії і зберігши здоров'я персоналу. За останні місяці деякі компанії впровадили власні Covid-19-розробки, що дозволяють працювати в нових умовах. Крім того, на ринку з'явилося багато нових рішень, які допомагають дотримуватися соціальної дистанції або вирішувати інші актуальні проблеми.

Одна з особливостей роботи по-новому в умовах пандемії – спроби роботодавців фіксувати буквально кожен крок співробітника. Ці відомості допоможуть людям вийти на робочі місця, а роботодавцям – убезпечити співробітників від спалахів Covid-19. Таке спостереження у коронавірусному світі стало не просто реальністю, це нова необхідність для більш-менш нормального життя і роботи. І з подібним вторгненням у приватне життя співробітникам доводиться миритися.

Нові вимоги до робочих місць

Нові умови життя в світі Covid-19 вимагають нових рішень до організації праці. Через п'ять місяців після того, як практично весь світ засів удома, стало зрозуміло, що все більшій кількості фахівців потрібно поступово повертатися на робочі місця. Очевидно, що в офісах будуть працювати співробітники, які не можуть працювати з дому. Але їхня кількість буде набагато меншою, ніж раніше, тому компаніям потрібно змінювати щільність і розташування робочих місць в офісних приміщеннях. Набиті людьми open-space пішли в минуле, а вимогою часу стала невелика кількість людей на велику площу. Одним із варіантів організації стає робота по змінах на основі індивідуальних графіків. Ще одна важлива задача – організація переміщення по офісу і побудови маршрутів таким чином, щоб люди перетиналися один з одним по мінімуму і з дотриманням потрібних дистанцій. При цьому компаніям необхідно не тільки забезпечити соціальне дистанціювання, але ще й організувати перевірку його дотримання.

Крім того, умови роботи в новому світі передбачають відстеження контактів – роботодавець повинен знати, хто і де сидить і хто з ким контактував, щоб, у разі захворювання одного співробітників, оперативно знайти всіх контактних осіб та не допустити спалаху хвороби в офісі. Не менш важливим завданням є відстеження стану здоров'я співробітників.

Усі ці вимоги до організації роботи призвели до появи нових підходів та інструментів, здатних все це організувати і контролювати.

Розумне планування в умовах коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Компанії, які не можуть собі дозволити орендувати більше офісних площ, почали встановлювати перегородки в приміщеннях. Не виключено, що така економія може обернутися проти авторів ідеї спалахами захворювань на робочих місцях.

Тим не менш, постачальники офісних екранів і перегородок з радістю повідомляють про зростання виручки в останні місяці. Наприклад, фірма-постачальник такого обладнання Panelscreens збільшила виручку на 86% з початку коронавірусних обмежень, а середня вартість замовлення у неї виросла більш ніж в чотири рази.

На ринку з'явилися рішення, які допоможуть заново розпланувати офіс згідно з усіма вимогами життя і роботи в умовах коронавірусу. Наприклад, головний продукт стартапу Maptician, що займається розробкою рішень для управління робочим простором – додаток під назвою Maptician Flex. Додаток аналізує плани приміщень і створює графіки роботи і схеми розсадки працівників не тільки в офісних приміщеннях, але і в конференц-залах та кімнатах відпочинку. Одночасно з цим, у Maptician Flex є система відстеження контактів, яка може ідентифікувати співробітників, які опинилися в групі ризику після хвороби їхнього колеги.

Ще один продукт подібного типу – розробка ReRun компанії Gensler. Цей інструмент аналізує макети робочих місць, пропонуючи плани реорганізації з урахуванням запитів замовника. Ще один додаток цього ж розробника під назвою Wisp будує систему переміщення співробітників у робочих приміщеннях і коридорах. Wisp також дозволяє зберігати схему робочих місць і відстежувати, хто і яким робочим столом користується.

Amazon: віртуальна реальність та пристрої проти коронавірусу

Компанія Amazon не зупиняла роботу під час карантинних обмежень, більше того, зростання онлайн-замовлень призвело до того, що Amazon довелося наймати новий персонал. У компанії були випадки захворювання Covid-19, тому вона була змушена однією з перших навчитися працювати в умовах пандемії. Для цього Amazon впровадила відразу кілька новинок.

На своїх складах компанія стала використовувати систему Distance Assistants (Асистент дистанції). Її мета – контроль за додержанням соціальної дистанції співробітниками фірми. На спеціальному екрані демонструється положення кожного співробітника і формуються для нього безпечні кордони. Ті, хто підійшов до людини занадто близько, на екрані в режимі реального часу будуть помічені червоним кольором і отримають сповіщення про порушення цієї дистанції.

Ще одна анти-коронавірусна розробка Amazon — пристрій, який повідомляє співробітників компанії, коли вони порушують правила соціального дистанціювання. Пристрій являє собою чохол, оснащений світлодіодним підсвічуванням і аудіосистемою. Якщо співробітники підійдуть дуже близько один до одного, ґаджет видасть вельми неприємний звук і почне блимати. Носити ґаджет пропонується в робочих приміщеннях, одягаючи його на початку зміни і повертаючи в кінці. У компанії підкреслюють, що використання цього пристрою виключно добровільне.

Кишенькові шпигуни

Одразу декілька компаній представили портативні пристрої, які допомагають дотримуватися безпечної відстані.

Наприклад, компанія Estimote, розробник маячків стеження, раніше використовувала їх для товарів і обладнання, а тепер стала пропонувати свої портативні пристрої як спосіб боротьби з коронавірусом шляхом стеження за співробітниками. Компанія адаптувала свої ґаджети і тепер вони доступні в трьох форм-факторах: як годинник, картка або підвіска. Ґаджет працює так само, як описаний раніше пристрій, що використовується в Amazon: він буде видавати звук, якщо люди підійдуть один до одного дуже близько.

Схожу розробку – ґаджет у вигляді браслета – представила фірма Proxxi. Її пристрій Halo теж видає звуковий сигнал, якщо до працівника підходить інша людина на відстань ближче 2 метрів. А ще цей гаджет фіксує всі взаємодії співробітників і може досить точно визначити контактних осіб, якщо раптом в компанії хтось захворіє.

Компанія BioIntelliSense створила переносний пристрій BioSticker, завдання якого – визначати симптоми коронавірусу у співробітників компаній. BioSticker — це одноразовий прилад, який може працювати 90 днів без підзарядки. Він уміє фіксувати пульс, дихання, температуру людини, його сон. Головне завдання BioSticker – визначити симптоми захворювання на дуже ранніх стадіях. Розробники підкреслюють, що основна цільова аудиторія їхньої новинки – лікарі і фахівці, зайняті у критично важливих сферах діяльності або ті, хто працює в обмеженому просторі, наприклад, на нафтових платформах.

Старі технології на новий лад

Багато компаній стали шукати свої способи спостереження за переміщенням співробітників. Наприклад, працівникам Ford пропонують встановлювати додаток, який повідомляє, якщо людина порушила соціальну дистанцію. В інших фірмах мобільні додатки також стежать за переміщеннями і попереджають, якщо людина була в контакті з хворим.

Пандемія коронавірусу стала справжньою знахідкою для компаній-розробників технологій стеження, які переробили свої інструменти, що раніше використовувалися, наприклад, для відстеження вантажів.

Компанія Locix розробляла систему позиціонування маячків на основі Wi-Fi, яка використовувалася на товарних складах. Тепер фірма змінила свій продукт і пропонує його як інструмент для контролю дотримання соціальної дистанції. Ця ж платформа може визначати зони з високим рівнем скупчення людей.

Переорієнтувала свою технологію для нових умов і фірма Smartvid.io, яка розробляє камери спостереження для будівельних майданчиків. Тепер її розробка може стежити за дотриманням соціальної дистанції.

Компанія Density виробляла пристрій, завдання якого – рахувати, скільки людей пройшло через коридор або двері. Її розробка застосовувалася для оцінки популярності конференц-залів або інших приміщень. Тепер фірма переорієнтувала свій продукт на інструмент допомоги в організації соціального дистанціювання: її пристрій попереджає, коли в кімнаті знаходиться дуже багато людей.

Здоров'я співробітників – елемент CRM-системи

Робота в нових умовах висуває нові вимоги до управління компаніями. Розробник популярної CRM-системи Salesforce запропонувала своїм клієнтам новий сервіс Work.com. В ньому зібрані функції, які допоможуть організувати роботу в умовах Covid-19.

Роботодавці можуть у цій ІТ-системі зберігати дані про здоров'я співробітників, формувати зміни і планувати наради, щоб не допустити великої кількості людей в одному місці. Крім того, платформа дозволить аналізувати контакти співробітників на робочих місцях.

Конфіденційність як жертва

Всі описані інструменти вміють збирати занадто багато даних про поведінку співробітників на робочих місцях. За великим рахунком, компанії почали фіксувати кожен крок спеціаліста і кожен його контакт на робочому місці. Однак сьогодні, коли важливо дотримуватись соціальних дистанцій і правила типу «більше трьох не збиратися», конфіденційність відходить на другий план. У ситуації вибору «приватність VS спалах хвороби» вибір очевидний, наскільки сильними не були б аргументи щодо права людини на приватне життя.

Проте нові умови роботи і правило «спостереження як необхідність» можна організувати з мінімальним вторгненням в повсякденне життя фахівця. Наприклад, при виборі способу спостереження за переміщеннями краще скористатися пристроєм, який застосовується тільки на робочому місці, порівняно з додатком, що встановлюються на особистий смартфон співробітника.

Спостереження за кожним кроком може стати настільки зручним для роботодавця і надавати йому так багато важливої інформації (наприклад, про тих, хто планує покинути компанію або ж про те, хто працює не в повну силу), що ризик збереження цих технологій спостереження досить високий. Тому найголовніше для пост-коронавірусного світу – зробити все, щоб спостереження за персоналом не стало новою нормою.

    Реклама на dsnews.ua