• USD 27.2
  • EUR 32.3
  • GBP 37.7
Спецпроєкти

Телеканал Мураєва оштрафували "завдяки" Рабиновичу і Лукаш

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення за результатами перевірки ТОВ "НАШ 365" (проросійський телеканал "Наш") прийняв рішення оштрафувати мовника через висловлювання нардепа від ОПЗЖ Вадима Рабиновича

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби регулятора за підсумками засідання 10 червня, передає "ДС".

"Оскільки поширені в ефірі передачі «Наш ранок» висловлювання народного депутата Вадима Рабіновича містили заклики до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті. Телеканал оштрафовано на суму 114 067,50 грн… Ліцензіат ТОВ «НАШ 365» має усунути порушення та сплатити штраф до Державного бюджету у тридцятиденний термін", — йдеться в повідомленні.

Так, 3 лютого телеканал "Наш" транслював брифінг Рабиновича з приводу введення санкцій РНБО проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та ін. На думку Нацради, висловлювання Рабиновича були спрямовані на створення паніки серед громадян, загострення і дестабілізацію суспільно-політичної ситуації, розпалювання ворожнечі. Зокрема, політик використовував фейк російської пропаганди про те, що з 2014 року влада в Україні сповідує ідеологію "фашизму". Крім того, нардеп порушив базовий правовий принцип презумпції невинуватості щодо активіста Сергія Стерненка, якого він назвав "вбивцею" до винесення рішення суду. При цьому ведуча передачі "не вжила всіх можливих заходів щодо припинення правопорушення".

При розгляді цього питання на засіданні Нацради головний редактор телеканалу Андрій Шатров і ведучий програми Олександр Лірчук відзначили, що це було пряме включення і Рабинович висловлював власні оціночні судження. На що члени регулятора відзначили, що журналісти в ефірі мають відреагувати і надати пояснення аудиторії.

Також Національна рада оголосила попередження і штраф мовнику за розпалювання ворожнечі і поширення в ефірі наративів російської пропаганди в висловлюваннях Євгена Балицького (передача «Марафон» 4. лютого 2021). Ліцензіату були призначені дві позапланові виїзні перевірки за поширення в ефірі висловлювань з ознаками мови ворожнечі Олени Лукаш і Андрія Пальчевського. Крім того, призначено перевірку телеканалу "Максі ТВ", який також транслює програми телеканалу "НАШ", за висловлювання протиправного характеру Петра Симоненка.

Як повідомляла "ДС", 29 квітня телеканалу "Наш" не переоформили супутникову ліцензію.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua