• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Температура і втрата нюху: у МОЗ нагадали, за яких умов не слід пускати дитину до школи

З огляну на епідемію COVID-19, що триває, за наявності певних симптомів респіраторного захворювання батькам не слід пускати дитину до школи або дитсадка

За наявності певних симптомів батькам не слід пускати дитину до школи
За наявності певних симптомів батькам не слід пускати дитину до школи
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоровʼя, передає "ДС".

Медики нагадують, що діти дошкільного та молодшого шкільного віку більш сприйнятливі до вірусних інфекцій та частіше хворіють на гострі респіраторні захворювання.

"Якщо дитина вакцинована відповідно до календаря профілактичних щеплень і навіть має додаткові щеплення, вона все одно може інфікуватися вірусами, що спричиняють нежить, біль у горлі, кашель, блювоту та діарею. Адже вакцинація не є 100% гарантією захисту від усіх можливих захворювань, проте значно полегшує їх перебіг та запобігає ускладненням", — кажуть у МОЗ.

Як зазначається, у більшості випадків легкий кашель або нежить, особливо — залишкові після перенесених хвороб, не є протипоказом для відвідування школи або дитсадка. Утім, якщо ці симптоми супроводжуються високою температурою або з'явилися в розпал сезону ГРВІ, краще залишитися вдома.

Не слід дозволяти дитині йти до школи чи садка, якщо в неї є якісь з основних симптомів COVID-19:

  • висока температура;
  • безперервний кашель;
  • в'ялість і загальна слабкість;
  • втрата або зміна нюху або смаку.

У такому випадку краще залишатися вдома та звернутися по медичну допомогу.

"Якщо дитина температурить, у неї зʼявився висип, болі в різних частинах тіла чи ознаки інфекційних захворювань, перед поверненням до школи чи садочка її має оглянути лікар. Він і визначить, чи можливе відвідування. Щоби повернутися до навчання, дитина має бути активною, мати добре самопочуття і температуру, нижчу за 37,2° без прийому жарознижувальних препаратів", — додали у міністерстві.

Як писала "ДС", деякі області на західній Україні наближаються до показників "червоної" карантинної зони через темпи поширення коронавірусної інфекції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua