• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Терміново у розшук: Ветерани АТО вимагають від СБУ дій проти власників Globalmoney

Ветерани АТО із  ГО "Вибачте, що живі" провели акцію протесту під стінами СБУ у Києві. Активісти закликали Службу безпеки відкрити кримінальне провадження і оголосити у розшук власників платіжної системи Глобалмані, яка підозрюється у відмиванні 6,5 млрд грн, отриманих злочинним шляхом, і виведенні коштів до Росії

Реклама на dsnews.ua

Протестувальники зазначили, що під їхнім тиском компанія, яку пов’язують із сім’єю Януковича і звинувачують у зв’язках із фінустановами РФ та ОРДЛО, виїхала з офісу в БЦ Ренесанс і шукає інше місце перебування. 

«Російсько-сєпарська компанія Глобалмані, що переводила мільярди до Росії, працювала із російськими банками і  фінансувала  луганське «апалчєніє», ганебно втекла зі свого місця дислокації у БЦ Ренесанс. Вони злякалися українських воїнів, як лякалися нас на війні. Ми знаємо, що зараз сєпари з Глобалмані  шукають собі нове лігво на українській землі. Можна втекти з бізнес-центру, але не можна втекти від українського народу. Ветерани АТО оголошують посібників сєпарів і ФСБ із Глобалмані у громадянський  розшук! Імена злочинців: Юрій Іванющенко-Єнакіївський, Іван Аврамов, Олег Міщенко, Вʼячеслав Стрілківський. Особливі прикмети злочинців: руки у крові, відмивають кримінальні гроші, відправляють їх до Росії, фінансують ополченців в ЛДНР», — зазначив голова ГО «Вибачте, що живі» Данило Турчин.

Як заявив Данило Турчин активісти готові надати СБУ інформацію, яка була зібрана ними щодо незаконної діяльності МПС Глобалмані, в тому числі на окупованих РФ територіях. Окрім того, активіст вказав, що інформацію щодо незаконних фінансових схем Глобалмані має Нацполіція. Цей орган веде відповідне провадження проти компанії і підозрює її у відмиванні і виведенні коштів до Росії, у зв’язку з чим закликає НБУ скасувати реєстрацію МПС Глобалмані в Україні.

«Ми оголошуємо псів русні у розшук громадянський і вимагаємо від СБУ об’явити їх у розшук кримінальний! Ми вже надавали всю інформацію співпрацю Глобалмані з російськими банками, фінустановами ЛДНР та інше. Якщо СБУ цього недостатньо, то пропонуємо звернутися до Нацполіції, яка веде справу про відмивання і виведення до Росії через Чехію 6,5 млрд грн. СБУ! Ми вимагаємо затримки і арешту злочинців! Ми вимагаємо зупинки роботи Глобалмані в Україні як російських агентів, що прямо загрожують  безпеці держави!», — зазначив голова ГО «Вибачте, що живі» Данило Турчин.

Нагадаємо, 3 вересня після численних акцій протесту ветеранів АТО БЦ "Ренесанс" розірвав договір оренди з Globalmoney. Раніше, 27 серпня стало відомо про те, що Нацполіція підозрює Глобалмані у відмиванні і виведенні коштів до Росії, у зв’язку з чим закликає НБУ скасувати реєстрацію МПС Глобалмані в Україні.

27 липня ЗМІ опублікували новину, що у "Вконтакте" діє сторінка Global24 (електронний гаманець Globalmoney). У коментарях представник Глобалмані на запитання клієнтів відповідав, що платіжна система працює з "будь-яким банком" на території РФ. На сторінці Global24 у "Вконтакте" була наявна реклама спільного проекту Globalmoney і російського державного банку ВТБ "ВТБ24. Большое преимущество". ЗМІ знайшли у "Вконтакте" рекламу фінустанови так званої ЛНР "Перший комерційний центр" про можливість зняття коштів з гаманців Global24 в окупованому Луганську. Пізніше ЗМІ так званої "ЛНР" вступилися за Globalmoney, назвавши скандал навколо компанії "полюванням на відьом".

    Реклама на dsnews.ua