• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Ткаченко перелічив культурні проєкти, на які планують виділити мільярд грн

Реклама на dsnews.ua

Один мільярд гривень, який Кабмін виділив на підтримку культури, буде перераховано на фінансування грантових програм, а також на виробництво українського кіна та серіалів

Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив на брифінгу, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Я вважаю, що нам ще потрібне додаткове фінансування, тому що ми зараз зводимо запити різних музеїв, заповідників, театрів і бачимо, що втрати, які вони зазнали упродовж останніх 3-4 місяців, значні. Обчислюються десятками мільйонів гривень. Це втрати недоотриманих доходів через невідвідування громадянами цих закладів. Очевидно, що ми ще будемо звертатися за додатковим фінансуванням до Кабміну", — сказав Ткаченко.

Він зазначив, що значна частина з виділеного мільярду гривень піде через Український культурний фонд на програму нецільових грантів. Зокрема, 590 млн будуть направлені на стипендії самозайнятим митцям, підтримку проєктів у сферах культури та мистецтв, креативних індустрій та внутрішнього туризму; 150 млн – на гранти через Український інститут книги; 50 млн – на підтримку кіно. Ще 100 млн — для проведення конкурсу МКІП з відбору проєктів на виробництво серіалів патріотичного спрямування.

"Стосовно наступного року, очевидно, що він також буде кризовим. Я думаю, настав час суттєво переглянути підходи до фінансування культурної сфери, креативних індустрій і поставитися до цього креативно. Для того, щоб цей механізм запрацював, необхідні гроші. Більше грошей, щонайменше на 50% більше грошей, ніж зараз", — наголосив міністр.

Ткаченко також зазначив, що наступного року частиною національного проєкту "Велике будівництво" стане відновлення 100 культурних об’єктів. Проєкт уже готовий для розгляду міністерствами та буде презентований найближчим часом.

"Тобто, це інвестиції у майбутнє. Під час кризи зазвичай так і роблять для того, щоб можна було розвиватися надалі", — вважає міністр.

За його словами, у Мніістерства культури та інформаційної політики є плани, які необхідно втілювати у життя заради розвитку сфери культури, креативних індустрій та туризму.

Нагадаємо, Ткаченко також заявляв, що російськомовні серіали, які вироблені в Україні тутешньої командою, сприяють розвиткові української кіноіндустрії та економіки.

    Реклама на dsnews.ua